Hlavní navigace

Čtvrtá emise pětiletých hypotečních zástavních listů ČS v objemu 300 mil. Kč ponese kupón 3,50 % p.a.

Česká spořitelna dnes stanovila podmínky v pořadí již čtvrté emise hypotečních zástavních listů, kterou vydává v rámci svého dluhopisového programu. Úroková sazba je pevně stanovena na 3,50 % p.a. Celkový objem hypotečních zástavních listů vydávaných k datu emise, kterým je 26. duben 2004, činí 300 mil. Kč. Hypoteční zástavní listy mají ISIN CZ0002000342 a splatnost v roce 2009. Jmenovitá hodnota jednoho hypotečního zástavního listu je 10 000 Kč. Emisní kurz hypotečních zástavních listů činí 100,59 %.

Sdílet

Souhrnný objem hypotečních zástavní listů České spořitelny vydávaných v rámci dluhopisového programu dosáhne již 9,3 miliard Kč. Dosavadní prodej potvrzuje, že naše hypoteční zástavní listy jsou vysoce zajímavé nejen pro institucionální investory, ale jsou velmi atraktivní i pro drobné klienty. Tyto dluhopisy představují jednu z nejbezpečnějších forem investování s předem známým pevným úrokovým výnosem, který nepodléhá zdanění. Současná emise byla přizpůsobena především distribuci na pobočkách. Investování je velmi jednoduché, protože klient nepotřebuje účet ve Středisku cenných papírů, uvedl Daniel Heler, člen představenstva a náměstek generálního ředitele České spořitelny.

Hypoteční zástavní listy budou vydány ve formě sběrného dluhopisu. Ten je, podobně jako podílový fond, společným majetkem majitelů jeho podílů. Investor je majitelem takového počtu jednotlivých hypotečních zástavních listů, který odpovídá velikosti jeho podílu na jmenovité hodnotě sběrného dluhopisu. Evidence majitelů podílů je vedena u administrátora emise, kterým je Česká spořitelna. Majitel může převést své dluhopisy nebo některý z nich na jinou osobu. Podmínkou prodeje není účet ve Středisku cenných papírů.

Hypoteční zástavní listy čtvrté emise jsou určeny především drobným investorům. Bude je možné nakoupit ve velkých oblastních a v dalších vybraných pobočkách České spořitelny od 28. 4. 2004 v násobcích jednotkové ceny 10 000 Kč a poměrného úrokového výnosu. Aktuální seznam poboček, které nabízejí HZL, a další informace o emisi i podmínkách distribuce jsou k dispozici na internetových stránkách www.csas.cz a na bezplatné informační telefonní lince 800 207 207.

Prodejní cena hypotečních zástavních listů České spořitelny se stanovuje denně podle aktuálních výnosů na českém dluhopisovém trhu. Česká spořitelna rovněž nabízí odkoupení hypotečních zástavních listů od klienta kdykoli před datem splatnosti za stanovenou aktuální cenu pro odkup. Ceny pro prodej i nákup hypotečních zástavních listů jsou denně zveřejňovány v kurzovním lístku. Doba vypořádání prodeje i nákupu je tři pracovní dny. Zvláštní službou pro fyzické osoby je zasílání výnosů z dluhopisů na stanovený peněžní účet.

Emise je součástí patnáctiletého dluhopisového programu hypotečních zástavních listů, jehož celkový maximální objem nesplacených hypotečních zástavních listů stanovila Česká spořitelna na 10 mld. Kč. Prospekt dluhopisového programu se společnými emisními podmínkami a emisní dodatek s doplňkem emisních podmínek pro danou emisi schválila Komise pro cenné papíry a jsou k dispozici u České spořitelny jako emitenta, vedoucího manažera a administrátora emise. Prospekt dluhopisového programu je k dispozici též na burze.

První emisi z dluhopisového programu hypotečních zástavních listů vydala Česká spořitelna v celkovém objemu 3,0 mld. Kč s datem emise 8. listopadu 2002. Druhá emise byla vydána v maximálním objemu 3,0 mld. Kč s datem emise 6. března 2003. Třetí emise s datem emise 21. srpna 2003 byla vydána v celkovém objemu 3,0 mld. Kč. K datu emise čtvrté emise bude celkový objem hypotečních zástavních listů doposud vydaných v rámci dluhopisového programu činit 9,3 mld. Kč.

Klára Gajdušková,
Tisková mluvčí
České spořitelny, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).