Hlavní navigace

CTP investuje v Rumunsku 100 milionů Eur

Společnost CTP Invest, přední developer komerčních nemovitostí v České republice, zahájila výstavbu své sítě CTPark Network v Rumunsku.

Sdílet

HUMPOLEC/BUKUREŠŤ (27. listopadu 2007) – Prostřednictvím své dceřiné společnosti CTP Invest Romania zde hodlá do tří vybraných lokalit v následujících dvou letech investovat celkem 100 milionů eur. Prostory pro lehkou průmyslovou výrobu a logistiku vystavěné dle osvědčeného konceptu CTPark Network – konkrétně budovy typu Flexi-Space, Warehouse Space a Custom-Built – budou zájemcům k dispozici od příštího roku.

Síť CTPark Network v Rumunsku tvoří CTPark Bors, který se rozkládá na 66 tisíc m² v okrese Bihor nedaleko maďarských hranic, CTPark Pitesti o rozloze 242 327 m², který leží přibližně 90 km na západ od Bukurešti v srdci rumunského automobilového průmyslu, a v blízké budoucnosti bude jeho součástí i CTPark v Cluji, jednom z nejvýznamnějších univerzitních měst Rumunska. Zde je odnedávna situována také nová pobočka společnosti CTP Invest Romania, která má své hlavní sídlo v Bukurešti.

Společnost CTP Invest považuje svou expanzi do Rumunska za stěžejní součást rozvoje své sítě CTPark Network v celé střední a východní Evropě (CEE). Rumunsko těží za své polohy v rámci CEE, která mu umožňuje snadné spojení s Maďarskem, Ukrajinou, Bulharskem a balkánskými státy, stejně tak jako s Moldávií a oblastí Černého moře. Disponuje také moderní dálniční, leteckou a železniční sítí; Constanza je pak největším přístavem v Černém moři vůbec.

V Rumunsku, které má 21,5 milionu obyvatel, je v současnosti 120 institucí vyššího vzdělávání, které každoročně opouští na 120 tisíc absolventů. Současné Rumunsko je tak zemí s velkým potenciálem, která investorům nabízí vzdělanou, kvalifikovanou a cenově dostupnou pracovní sílu.

Rumunská expanze společnosti CTP Invest je v souladu s jejím dlouhodobými záměry. „V Rumunsku máme velké plány. Celá řada našich klientů již projevila značný zájem o podnikání v této oblasti,“ říká k tomu Remon L. Vos, výkonný ředitel CTP Invest.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).