Hlavní navigace

Největší správce majetku očekává až 20 % růst zájmu o své služby

ČSOB Asset Management („ČSOB AM“) jako největší správce majetku investovaného v podílových či penzijních fondech, na individuálních účtech či v životním pojištění očekává, že se objem prostředků v jeho správě letos opět výrazně zvýší, a to až o 20 procent. Na konci roku 2006 dosáhl rozsah majetku, který společnost pro občany, firmy a finanční instituce zhodnocuje, více než 135 miliard Kč a meziročně poskočil o 18 %. Tržní podíl ČSOB AM dosahuje podle údajů profesních asociací 22 %. Správa aktiv v takovém rozměru, jaký nám občané svěřili, dělá v kontextu České republiky z naší práce veřejnou službu.

Sdílet

Počet lidí, kteří do Skupiny ČSOB přicházejí odjinud právě za dobrou příležitostí ke zhodnocování úspor roste každoročně o třetinu. Aktuálně je to už 50 tisíc lidí. Poměr peněz, které ve Skupině ČSOB investovali lidé do fondů oproti depozitům držených na účtech vzrostl za poslední dva roky z 35 % na 60 %. „Dlouhodobé úspory, nadační jmění a investice v penzijních systémech, o něž pečujeme, narostly do té míry, že učinily z ČSOB lídra trhu. Odpovědnost za nynější i budoucí stabilitu tohoto majetku obyvatel České republiky pokládáme za veřejnou službu. Na ní do značné míry závisí životní úroveň generace, jež je dnes v produktivním věku, řekl Josef Beneš, generální ředitel ČSOB AM.

V oblasti zajištěných fondů letos ČSOB zvýší počet uváděných fondů téměř o polovinu, na sedmdesát. „Chystáme také nový fond s automatickou změnou investičního portfolia v průběhu věku investora,“ uvedl generální ředitel ČSOB AM Josef Beneš. Bankéři ČSOB předpokládají, že nedávný pokles akcií se do celoročního zhodnocení příliš nepromítne. Instituce i běžní občané tak budou moci dále těžit z příznivého vývoje především akciových trhů. „Dlouhodobě jen investování, jako způsob hospodaření s úsporami, může současné generaci v produktivním věku pomoci udržet si životní úroveň také ve stáří. Stát ani nikdo jiný nám zřejmě lepší garanci neposkytne,“ dodal Josef Beneš.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).