Hlavní navigace

ČSOB zjednodušila úvěry pro bytová družstva a společenství vlastníků jednotek

Od června uplatňuje ČSOB nižší nároky na zajištění úvěrů poskytovaných zejména malým bytovým družstvům a společenstvím vlastníků jednotek za účelem modernizace bytových domů v jejich vlastnictví. Banka k zajištění těchto úvěrů již nepožaduje pouze zástavu nemovitosti, ale požadovanou formu jištění nově odvozuje od průměrné budoucí zadluženosti na 1 byt.

Sdílet

V případech, kdy zadluženost na 1 byt bude nižší než 120 tisíc Kč, nám k zajištění úvěru postačí pouze ručitelská prohlášení vlastníků (či družstevníků). Pokud bude zadluženost na 1 byt nižší než 50 tisíc Kč, tak budeme požadovat pouze biankosměnku družstva a u společenství dokonce nebudeme zajištění vyžadovat žádné, uvedl Aleš Pospíšil, ředitel bankovnictví pro malé a střední podniky.

S cílem zvýšit dostupnost úvěrů pro bytová družstva a společenství vlastníků již také ČSOB nepožaduje pokrytí části investice z vlastních zdrojů, ale pouze jejich zapojení doporučuje. Banka rovněž provedla úpravy interního schvalovacího procesu, které zrychlily vyřizování žádostí o úvěr. ČSOB za poslední 3 roky poskytla bytovým družstvům a společenstvím vlastníků jednotek více než 1 000 úvěrů v celkovém objemu přesahujícím 1,5 mld. Kč.

Pavel Hejzlar
Komunikace ČSOB

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).