Hlavní navigace

ČSOB získala prestižní ocenění

ČSOB získala prestižní ocenění „Nejlepší poskytovatel finančních služeb pro zahraniční obchod pro rok 2009“

Sdílet

Podle renomovaného ekonomického časopisu Global Finance je ČSOB „Nejlepším poskytovatelem finančních služeb pro zahraniční obchod v ČR pro rok 2009“ (Best Trade Finance Bank 2009). Totéž ocenění získala také slovenská ČSOB v SR a KBC v Belgii.

Základními kritérii pro vítězství v této kategorii byly objem transakcí banky, podíl na celosvětovém finančním trhu, kvalita klientského servisu, konkurenceschopných cen a využívání inovativní technologií. Odborná porota složená z analytiků, manažerů, bankéřů, odborníků na nové technologie a ekonomických novinářů, posuzovala bankovní instituce z 68 zemí či regionů.

V roce 2009 očekáváme poprvé od roku 1982 pokles globálního obchodu. Oblast Trade Finance sice v současné době zažívá boom, ale vývozci a dovozci i přesto musejí zvažovat všechna možná rizika a ve svých krocích jednat opatrněji, říká k ocenění Joseph D. Giarraputo, vydavatel a prezident časopisu Global Finance. Také proto jsme ocenili ty banky, které svým klientům nabízejí spolehlivé a stabilní služby v oblasti celosvětových obchodních aktivit a poskytování ostatních služeb souvisejících s obchodem.

ČSOB pro rok 2009 již získala jedno další ocenění časopisu Global Finance – byla zvolena Nejlepším poskytovatelem služeb pro devizové operace (Best FX Bank 2009). Pro rok 2008 byla ČSOB vyhlášena Nejlepší bankou v ČR, Nejlepším poskytovatelem služeb pro devizové operace, Nejlepším poskytovatelem finančních služeb pro zahraniční obchod a Nejlepším sub-custodianem (služby v oblasti správy a úschovy cenných papírů).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).