Hlavní navigace

ČSOB získala prestižní ocenění

ČSOB získala prestižní ocenění „Nejlepší poskytovatel finančních služeb pro zahraniční obchod pro rok 2009“

Doba čtení: 1 minuta

Podle renomovaného ekonomického časopisu Global Finance je ČSOB „Nejlepším poskytovatelem finančních služeb pro zahraniční obchod v ČR pro rok 2009“ (Best Trade Finance Bank 2009). Totéž ocenění získala také slovenská ČSOB v SR a KBC v Belgii.

Základními kritérii pro vítězství v této kategorii byly objem transakcí banky, podíl na celosvětovém finančním trhu, kvalita klientského servisu, konkurenceschopných cen a využívání inovativní technologií. Odborná porota složená z analytiků, manažerů, bankéřů, odborníků na nové technologie a ekonomických novinářů, posuzovala bankovní instituce z 68 zemí či regionů.

V roce 2009 očekáváme poprvé od roku 1982 pokles globálního obchodu. Oblast Trade Finance sice v současné době zažívá boom, ale vývozci a dovozci i přesto musejí zvažovat všechna možná rizika a ve svých krocích jednat opatrněji, říká k ocenění Joseph D. Giarraputo, vydavatel a prezident časopisu Global Finance. Také proto jsme ocenili ty banky, které svým klientům nabízejí spolehlivé a stabilní služby v oblasti celosvětových obchodních aktivit a poskytování ostatních služeb souvisejících s obchodem.

ČSOB pro rok 2009 již získala jedno další ocenění časopisu Global Finance – byla zvolena Nejlepším poskytovatelem služeb pro devizové operace (Best FX Bank 2009). Pro rok 2008 byla ČSOB vyhlášena Nejlepší bankou v ČR, Nejlepším poskytovatelem služeb pro devizové operace, Nejlepším poskytovatelem finančních služeb pro zahraniční obchod a Nejlepším sub-custodianem (služby v oblasti správy a úschovy cenných papírů).