Hlavní navigace

ČSOB Zajištěně fondy si během ledna připsaly více než 800 milionů korun

Zájem o investice do zajištěných fondů stále roste a projevil se i v jinak obchodně slabším lednu. ČSOB začala od 2. ledna upisovat tři nové zajištěné fondy, do kterých během ledna drobní investoři vložili více než 800 milionů korun. Největší část prostředků – 400 milionů korun - si připsal zajištěný fond ČSOB Světového růstu+ 8. Velice dobře si také vedla naprostá novinka na českém trhu - zajištěný korunový fond zaměřený na akciové trhy východní a jihovýchodní Asie a Austrálie – ČSOB Asijského Růstu 1, do kterého klienti vložili 380 milionů korun. Dalších více než 40 milionů korun si připsal zajištěný fond vedený v amerických dolarech ČSOB Světový Click USD+ 5. Upisovací období se zvýhodněnými vstupními poplatky u prvních dvou fondů končí 17.2. a dolarového fondů 28.2.

Sdílet

Velká obliba zajištěných fondů také potvrzuje rostoucí zájem drobných investorů o fondy s vyšším zhodnocením. V minulém roce se prodeje zajištěných fondů již téměř vyrovnaly prodejům peněžních fondů. Zároveň podíl peněžních fondů určených pro nejkonzervativnější investory a krátkodobé investice se na celkových hrubých prodejích meziročně snížil z 61% na 36% ve prospěch fondů s vyšším potenciálem růstu, uvedl Jan Barta z ČSOB Asset Managementu.

Fond ČSOB Asijského Růstu 1 investuje do hlavních indexů Asie a Austrálie. Zajišťuje minimálně vyplacení vložené investice, maximální výnos není omezen. Fond nejvíce vydělá, pokud akcie za investiční období co nejvíce vzrostou. Zajištěný fond ČSOB Světového Růstu+ 8 je vázán na vývoj koše třiceti světových akcií s velmi pozitivním výhledem a má stejnou strukturu připsání výnosu jako asijský fond. Pro klienty vlastnící americké dolary je určen ČSOB Světový Click USD+ 5. Fond při splatnosti vyplatí výnos odvozený od vývoje indexů DJ EuroStoxx 50 a S&P 500, minimální zhodnocení bude činit 10%. Výnosy fond zaklikává průběžně, proto se mu bude dařit i při relativně mírném růstu cen akcií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).