Hlavní navigace

ČSOB vyhlášena nejlepším českou bankou v oblasti devizových operací pro rok 2007

Odborný časopis Global Finance (www.gfmag.com) vybral pro rok 2007 lídry nejrychleji rostoucího tržního segmentu v sektoru finančních služeb – devizového trhu (někdy nazývaného též trh směnných operací). ČSOB je podle časopisu nejlepší devizovou bankou v České republice.

Sdílet

S přispěním analytiků sektoru finančních služeb, manažerů velkých firem a technologických expertů ze 79 zemí a regionů, vybrali novináři z Global Finance vítěze podle objemu transakcí, tržních podílů, konkurenceschop­nosti cen a inovací produktů a technologií. ČSOB získala nejvyšší příčku jako vedoucí banka devizového trhu v ČR, jejímž dealingovým pracovištěm denně proteče přes 800 milionů eur. Časopis mimo jiné uvádí: „…ČSOB dělá velmi významný objem obchodů s místními firmami stejně jako s mezinárodními bankami. Počet klientů banky, jež využívají směnných operací, neustále roste, stejně jako roste i objem transakcí. Má velmi zkušené bankéře v oddělení derivátů, kteří obchodují ve středoevropských měnách pro celou skupinu KBC…“. Pokud jde o měny středoevropských členů EU, ČSOB je tvůrcem trhu („market makerem“) jak na promptním devizovém trhu, tak také v derivátech.

Regionální dealingová pracoviště, která jsou v bezprostředním, denním kontaktu s klienty, a moderní systémy elektronického devizového obchodování, umožňující obchodovat i mnohem menší částky a ve velkých četnostech, přitahují do ČSOB exportéry a dovozce z řad malých a středních firem. Meziroční přírůstek malých a středních firem deklarujících, že ČSOB je jejich hlavní bankou, vzrostl o 5 % na 27,6 % klientů tohoto segmentu ze všech bank. Na devizových službách ČSOB oceňují malé a střední firmy zejména dostupnost, pružnost a cenovou (kurzovou) konkurenceschop­nost. Naše call-centrum například umožňuje klientům obchodovat za aktuální směnné kurzy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).