Hlavní navigace

ČSOB Vodního bohatství 1 – první zajištěný fond v ČR zaměřený na vodu a ekologii

ČSOB poskytuje svým klientům možnost „ekologicky“ investovat. Tou je nový zajištěný fond ČSOB Vodní bohatství 1, který obsahuje akcie společností, jež nějakým způsobem pomáhají při obnově vodních zdrojů, jejich kultivaci a zachování. Upisovací období probíhá během celého února.

Sdílet

„ČSOB dokáže nabídnout řešení i pro ty nejnáročnější zákazníky, kterým jde kromě zhodnocení investice také o sociálně odpovědný životní styl. Potvrzuje tak pozici jedničky na trhu v oblasti investování, kdy jako první v ČR dokázala propojit zajímavou investiční příležitost a společenskou odpovědnost firmy,“ uvedl Jan Barta z ČSOB Asset Management. „O tom, že vodní hospodářství skrývá prostor pro zajímavou investici, svědčí i výnosy z tohoto odvětví v posledních třech letech. Byly totiž až o 10% ročně vyšší než průměrný výnos světových akcií,“ dodal Jan Barta.

Výnos ČSOB Vodního bohatství 1 je vázán na koš akcií 16 firem, jejichž činnost se týká vody a vodního hospodářství – čistění vody, odsolování, obnova infrastruktury, dodávka kvalitní vody apod. Výběr firem je zároveň konzultován s nezávislým výborem pro životní prostředí. Splatnost fondu je 5 let a 1 měsíc a minimální investice 5 tisíc. Z fondu je možné vystoupit i před jeho splatností a to jenom za poplatek 1 procento.

Poptávka po vodě se zdvojnásobuje každých dvacet let v důsledku rostoucího znečištění životního prostředí a neustále se zvětšující populaci. V mnoha zemích jsou už nyní nezbytné investice do vodní infrastruktury, její inovace či úplně nového vytvoření. Pro ilustraci uvádíme několik příkladů spotřeby vody na výrobu věcí běžné spotřeby

  • 3 litry vody na výrobu 1 litru Coca Coly
  • 300 litrů vody na výrobu 1 kg papíru
  • 1,000 litrů vody na vypěstování 1 kg rýže
  • 11,000 litrů vody na výrobu jedné polovodičové destičky.
Koš 16 světových akcií vodních společností
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).