Hlavní navigace

ČSOB v červnu přichází také s akciovými fondy

[Tisková zpráva] Mimo obvyklých zajištěných fondů posiluje ČSOB v červnu také svoji nabídku o další tři akciové fondy KBC Multi Track se zaměřením na různé trhy. V nabídce dále zůstává Global Partners ČSOB BRIC šampióni 1. ČSOB opět otevírá investorům bránu do skupiny zemí BRIC a také na evropské trhy do Německa, Belgie a Nizozemí. Investoři tak mají možnost zapojit se do vývoje akcií mezinárodních firem.

Sdílet

„Poučený investor, jemuž záleží primárně na výnosovém potenciálu a rozumí obecně investičním rizikům, by měl sáhnout po BRIC. Mezi důvody pro takový krok, které více než ospravedlňují možnost kolísání investice samotné investice, patří vysoká růstová dynamika, kterou sektor BRIC vykazuje a hlavně fakt, že souhrn těchto ekonomik obsahuje de facto všechny investiční příležitosti, které trhy mohou nabídnout. Jsou zde zastoupeny investice do komodit v Rusku, rozvoj technologií v Indii, sílící ekonomika Číny a všestranná ekonomika Brazílie se značným potenciálem v oblasti surovin. Tímto vycházíme vstříc investorům, kteří aktivně a dlouhodobě budují akciovou složku portfolia. Dále pro tyto investory nabízíme celou řadu obvyklých otevřených fondů, které jim umožňují vybírat ze všech typů strategií a tříd aktiv. Pro ty jsou zde novinky KBC Multi Track se zaměřením na různé trhy,“ uvedl Jan Barta, generální ředitel ČSOB Investiční společnosti.

Global Partners ČSOB BRIC šampióni 1:

Tento fond je v nabídce již od května, vyznačuje se střední dobou splatnosti (5 let a 7 měsíců) a neomezeným možným výnosem. Výnos je v tomto případě vázán na vývoj 20 akcií firem, které významnou část svých prodejů realizují v zemích BRIC (Brazílie, Rusko, Indie, Čína) a které by mohly profitovat z očekávaného ekonomického růstu tohoto regionu. Struktura tohoto fondu dává klientům možnost plně se účastnit na výnosu podkladového aktiva s možností dosažení neomezeného maximálního výnosu. Do poklesu maximálně o 30 % z výchozí hodnoty podkladového aktiva při splatnosti fondu zafunguje 100% ochrana vložené investice. Pokud je dosažena vyšší ztráta, nese ji plně investor. Tento pokles je dále snížen o 30 % (pokud koš poklesne ke splatnosti o 40 %, ztráta investora je zde 10 %). Mezi nejvíce zastoupené firmy ve fondu patří: China Mobile – je jedním z největších mobilních operátorů na světe se sídlem v Číně a Total SA – francouzská ropná společnost a jedna ze šestice největších světových společností z tohoto sektoru.

KBC Multi Track Germany:

Akciový fond vedený v eurech s neomezeným výnosem, který se zaměřuje na investici do nejvýznamnějších německých akcií s cílem kopírovat vývoj německého akciového indexu DAX 30. Německá ekonomika je dnes označována za tahouna evropské ekonomiky a významně ovlivňuje českou hospodářskou scénu. Fond lze označit za jednoznačnou investiční příležitost vhodnou pro investory, jež jsou ztotožněni s většinovým analytickým názorem, který považuje dynamiku německé ekonomiky za udržitelnou.

KBC Multi Track Belgium:

Akciový fond vedený v eurech s neomezeným výnosem, jehož hlavní investiční strategií je maximálně kopírovat vývoj belgického akciového trhu, měřeno indexem BEL-20. Proto fond investuje do vybraných belgických akcií s vysokou korelací k akciovému indexu. Fond se hodí především pro investory obeznámené s investičními příležitostmi v tomto regionu.

KBC Multi Track Netherlands:

Akciový fond vedený v eurech s neomezeným výnosem, který investuje do nizozemských akcií. Složení portfolia se blíží složení indexu AEX. Fond se hodí především pro investory obeznámené s investičními příležitostmi v tomto regionu.

Odhady výnosů nezaručují skutečnou výkonnost fondů v budoucnu. Hodnota podílu ve fondu může během investičního období kolísat. Vyplacení vložené investice a dosaženého výnosu není zajištěno. U fondů s částečnou či podmíněnou ochranou investice je vyplacení vložené investice a dosaženého výnosu zajištěno ke dni splatnosti fondu za podmínek uvedených v jeho prospektu. Některé z těchto podmínek jsou uvedeny výše u konkrétního fondu. Vzhledem k složitosti struktur nabízených produktů je žádoucí využít poradenské služby osobních bankéřů a investičních poradců ČSOB.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).