Hlavní navigace

ČSOB usnadňuje „nakupování slev“, spouští službu Opakovaná platba

[Tisková zpráva] ČSOB zavádí Opakovanou platbu – novinku, která ještě více usnadní placení kartou na internetu.

Sdílet

Nová služba funguje jako inkaso z platební karty, umožní tedy rychlejší transakce mezi klientem a obchodníkem při současném zachování bezpečnosti platby. První obchodník s možností aktivace této služby bude portál www.slevomat.cz.

„Nová služba nabízí mnoho výhod jak pro klienty, tak pro obchodníky, tedy provozovatele internetových obchodů. Při samotné platbě totiž odpadá nekomfortní a zdlouhavé přepisování údajů z platební karty a obě strany mají jistotu, že platba proběhne bez komplikací,“ vysvětluje Josef Machala, manažer Prodeje produktů přímého bankovnictví ČSOB.

Opakovaná platba funguje velmi podobně jako inkaso, v tomto případě však on-line a z platební karty. Zákazník pouze při první tzv. registrační platbě potvrdí souhlas s opakovanými platbami a nastaví si pravidla „inkasa“. Každá transakce je autorizována vydavatelskou bankou, a tudíž zůstává bezpečná. Služba je určena pro klienty i neklienty ČSOB, kteří často nakupují na portálu slevomat.cz.

„Jsme velice rádi, že můžeme tuto novinku nabídnout našim zákazníkům jako první. Věříme, že ocení zvýšení komfortu placení platební kartou při zachování stejné úrovně bezpečnosti,“ říká Tomáš Čupr z portálu Slevomat.cz.

Opakovaná platba není jedinou novinkou, kterou ČSOB v oblasti platebních karet v poslední době představila. Na podzim byla spuštěna nová služba zabezpečení internetových plateb kartou (3D Secure), kterou banka také aktivně propagovala. Celý proces ověřování platby je tak rozšířen o jednorázové heslo zaslané přímo na mobilní telefon klienta, což ještě zvyšuje bezpečnost celé transakce. Služba je navíc zcela zdarma.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).