Hlavní navigace

ČSOB umožňuje platit kartou Visa Electron na Internetu

ČSOB v souladu s upravenými pravidly společnosti Visa umožňuje nově platit s kartami Visa Electron i na internetu. Aktivace této funkce karty proběhla v letošním říjnu automaticky pro všechny držitele těchto karet.

Sdílet

Platby kartou na internetové jsou omezeny přiděleným limitem karty stejně, jako je tomu u standardních bezhotovostních plateb v klasických obchodech, uvedl Miroslav Immer, manažer útvaru vydávání platebních karet ČSOB a dodal K autorizaci transakcí není vyžadován PIN, majitel karty však může být vyzváni k zadání bezpečnostního kódu karty (tzv. CVV2). Jde o trojmístné číslo uvedené v podpisovém proužku na zadní straně karty.

ČSOB doporučuje svým klientům platit kartami na internetu pouze u obchodníků, kteří využívají zabezpečenou akceptaci karet prostřednictvím technologického řešení 3-D Secure, které zákazníkům poskytuje stejnou míru bezpečnosti jako při placení v kamenném obchodě. Technologii 3D-Secure podporují dvě největší kartové asociace VISA a MasterCard. Toto řešení umožňuje ověřit během internetové transakce držitele karty u jeho vydavatelské banky. Zároveň veškeré údaje o platbách jsou předávány zabezpečenou cestou a navíc obchodník nemá přístup k informacím o platební kartě klienta.

ČSOB vydává kartu Visa Electron od června 2003 s čipem standardu EMV, který poskytuje vyšší míru zabezpečení dat na něm uložených díky vysoké úrovní jejich šifrování. Automatickou součástí této čipové karty je bezplatná právní poradenská služba. V současnosti využívá kartu Visa Electron s čipem 274 tisíc klientů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).