Hlavní navigace

ČSOB umožní lidem lépe hospodařit s penězi

ČSOB přichází s dalším konceptem, jak naučit domácnosti optimálně hospodařit s penězi. Jako novinku kromě výpočtu nejvýhodnějšího využití státních podpor a daňových odpočtů připravila od začátku března ČSOB Chráněný fond, který má ambice stát se moderní a lépe úročenou alternativou terminovaných účtů.

„Zjistili jsem alarmující skutečnost, že lidí neváhají obcházet řadu bank, aby získali o setinu lepší sazbu na hypotéky. Ale neuvědomují si, že s trochou snahy může partnerská dvojice získat až 125 000 korun v podobě státní podpory a daňových úlev za 5 let,“ uvedl Pavel Kratochvíl odpovědný v ČSOB za oblast spoření a investic.

Podle Kratochvíla je základem dobrého výsledku pravidelnost spoření či investování. „Domácnosti vedle produktů podporovaných státem ale také potřebují nástroj, jak operativně a přitom výhodně zhodnocovat peníze na trhu,“ dodal Pavel Kratochvíl. ČSOB Chráněný fond je konstruován s možností velmi rychlé přeměny na hotovost a přibližuje se výnosům klasické akciové investice.

ČSOB tímto krokem navazuje na své předchozí aktivity v oblasti poradenství ve snaze dostát svému cíli a stát se bankou, kterou klienti považují za svého finančního partnera. Zajištěné fondy, které v roce 2000 uvedla ČSOB na trh, se staly v posledních letech nejrychleji rostoucím produktem na trhu a zájem o ně neutichá ani letos. Jen za první dva měsíce roku vzrostl objem zajištěných fondů v ČSOB o deset procent a dosáhnul v součtu více než 31 miliard Kč. Také ČSOB Klíčový plán sehrál ve vzdělávání klientů důležitou roli. Tento způsob poradenství nabízený zdarma na pobočkách využilo dosud více než 121 tisíc zákazníků.