Hlavní navigace

ČSOB spolupracuje s Podpůrným a garančním rolnickým a lesnickým fondem na financování nákupu zemědělské půdy

V těchto dnech vstoupila v platnost smlouva mezi ČSOB a Podpůrným a garančním rolnickým a lesnickým fondem, a.s. (PGRLF) o spolupráci při naplňování programu Půda. Cílem tohoto programu je umožnit zemědělcům nákup nestátní zemědělské půdy.

Sdílet

Vlastní podpora má podobu úhrady části úroků z hypotečního úvěru – v současné době ve výši 4,5 % (pro úvěry do 10 milionů korun) a další 2 % je pak možné získat v rámci programu Mládí. Reálná úroková sazba se tak u těchto úvěrů může pohybovat okolo 7 až 9% p.a.

ČSOB patří dlouhodobě mezi banky jejichž služeb podnikatelé v oblasti zemědělství nejvíce využívají. Proto jsme rádi, že můžeme naši nabídku financování potřeb zemědělců rozšířit o hypotéční úvěr na nákup soukromé půdy, který díky úrokovým dotacím poskytovaných PGRLF má velmi zajímavou úrokovou sazbu, uvedl Ing. Aleš Pospíšil, ředitel ČSOB bankovnictví pro malé a střední podniky.

Jsme rádi, že i tak významná bankovní instituce, jakou ČSOB bezesporu je, se přidává k podpoře českého zemědělství prostřednictvím poskytování hypoték na nákup nestátní zemědělské půdy, uvedl RNDr. Lubomír Netolický ředitel a předseda představenstva PGRLF. Pro českého zemědělce to znamená, že má opět větši možnost dostat se k vlastní půdě, dodal Netolický.

Hypotéční úvěr na nákup půdy je určen fyzickým osobám (samostatně hospodařícím rolníkům) a právnickým osobám. Minimální doba splatnosti úvěru je 10 let, může však dosáhnout až 20 let. Klienti mají možnost zvolit si mezi měsíčními konstantními splátkami či odděleným splácením jistiny a úroků, kdy jsou úroky spláceny pravidelně, zpravidla měsíčně nebo čtvrtletně, jistinu lze splácet pravidelnými splátkami nebo nepravidelně v návaznosti na příjmy ze své zemědělské činnosti. Dále si klienti mohou individuálně vybrat mezi proměnlivou nebo pevnou úrokovou sazbou.

Vedle hypotečních úvěrů nabízí ČSOB zemědělcům úvěry na investice pro rozvoj jejich podnikání nebo úvěrové prostředky na provozní financování ve formě povoleného přečerpání běžného účtu do výše až 3 milionů Kč, či kontokorentního úvěru, případně revolvingového úvěru na profinancování pohledávek či zásob.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).