Hlavní navigace

ČSOB přichází jako první banka v ČR s nabídkou speciálního otevřeného podílového fondu pro bytová družstva

ČSOB ve spolupráci se Svazem českých a moravských bytových družstev připravila speciální otevřený podílový fond ČSOB Bytových družstev. Je určen pro bytová družstva a SVJ (sdružení vlastníků bytových jednotek), které jeho prostřednictvím mohou lépe zhodnotit své dlouhodobější rezervy než na termínových vkladech.

Sdílet

ČSOB tak šije fond přímo na míru svým klientům. Využít otevření fondu ČSOB Bytových družstev mohou i bytová družstva – neklienti ČSOB; za úpis není účtován žádný vstupní poplatek, neplatí se ani za výstup z fondu a za správu fondu se platí pouhých 0,5 % p.a. Fond ČSOB Bytových družstev je nabízen v upisovacím období od 18. dubna do 15. května 2006. Poté bude možné nákup i prodej podílových listů provádět podobně jako u ostatních fondů na kterékoliv pobočce ČSOB s vypořádáním obchodu do pěti pracovních dnů. „Nový fond ČSOB Bytových družstev je optimálním produktem pro investování finančních prostředků, pro něž družstvo nebo SVJ nemá v horizontu několika měsíců nebo i let jiné použití. Pro bytová družstva a SVJ tak fond představuje vynikající příležitost k uložení kumulovaných rezerv,“ uvedl Jan Barta, výkonný ředitel ČSOB investiční společnosti.

Oproti ostatním fondům nabízí fond ČSOB Bytových družstev kromě atraktivních cenových podmínek jednu zvláštnost: přímý podíl Svazu českých a moravských bytových družstev na jeho řízení bude zohledňovat zájmy družstevníků (podílníků fondu) při rozhodování o investičních strategiích fondu. Záměrem je, aby struktura portfolia byla tvořena především konzervativními a bezpečnými dluhopisy a dalšími fixně úročenými investičními nástroji. Případný podíl agresivních investic přispívající ke zvýšení výnosu je limitován a vyžaduje odsouhlasení Svazu českých a moravských bytových družstev. Ten také bude průběžně dozírat na případné modifikace výchozí strategie a garantovat tak vhodnost a kvalitu fondu ČSOB Bytových družstev pro své členy i další družstva a SVJ.

„U ČSOB Fondu bytových družstev očekáváme vyšší zhodnocení investice, než kterého lze dosáhnout prostřednictvím termínovaných vkladů, družstevního konta či ostatních fondů peněžního trhu v rámci nabídky Investičního programu ČSOB pro bytová družstva,“ doplnil Jan Barta. Výnos fondu ČSOB Bytových družstev lze vyplácet formou dividendy.

O kvalitě investičních produktů ČSOB svědčí i značný zájem investorů. V upisovacím období, které skončilo 7. dubna, vykázal fond ČSOB Krátkodobého růstu 1 rekordní objem vložených prostředků. Ten dosáhl výše 1,23 miliardy Kč a fond ČSOB Krátkodobého růstu 1 se tak stal největším zajištěným fondem v České republice a pravděpodobně také ve střední a východní Evropě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).