Hlavní navigace

ČSOB přichází jako první banka v ČR s nabídkou speciálního otevřeného podílového fondu pro bytová družstva

ČSOB ve spolupráci se Svazem českých a moravských bytových družstev připravila speciální otevřený podílový fond ČSOB Bytových družstev. Je určen pro bytová družstva a SVJ (sdružení vlastníků bytových jednotek), které jeho prostřednictvím mohou lépe zhodnotit své dlouhodobější rezervy než na termínových vkladech.

Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

ČSOB tak šije fond přímo na míru svým klientům. Využít otevření fondu ČSOB Bytových družstev mohou i bytová družstva – neklienti ČSOB; za úpis není účtován žádný vstupní poplatek, neplatí se ani za výstup z fondu a za správu fondu se platí pouhých 0,5 % p.a. Fond ČSOB Bytových družstev je nabízen v upisovacím období od 18. dubna do 15. května 2006. Poté bude možné nákup i prodej podílových listů provádět podobně jako u ostatních fondů na kterékoliv pobočce ČSOB s vypořádáním obchodu do pěti pracovních dnů. „Nový fond ČSOB Bytových družstev je optimálním produktem pro investování finančních prostředků, pro něž družstvo nebo SVJ nemá v horizontu několika měsíců nebo i let jiné použití. Pro bytová družstva a SVJ tak fond představuje vynikající příležitost k uložení kumulovaných rezerv,“ uvedl Jan Barta, výkonný ředitel ČSOB investiční společnosti.

Oproti ostatním fondům nabízí fond ČSOB Bytových družstev kromě atraktivních cenových podmínek jednu zvláštnost: přímý podíl Svazu českých a moravských bytových družstev na jeho řízení bude zohledňovat zájmy družstevníků (podílníků fondu) při rozhodování o investičních strategiích fondu. Záměrem je, aby struktura portfolia byla tvořena především konzervativními a bezpečnými dluhopisy a dalšími fixně úročenými investičními nástroji. Případný podíl agresivních investic přispívající ke zvýšení výnosu je limitován a vyžaduje odsouhlasení Svazu českých a moravských bytových družstev. Ten také bude průběžně dozírat na případné modifikace výchozí strategie a garantovat tak vhodnost a kvalitu fondu ČSOB Bytových družstev pro své členy i další družstva a SVJ.

„U ČSOB Fondu bytových družstev očekáváme vyšší zhodnocení investice, než kterého lze dosáhnout prostřednictvím termínovaných vkladů, družstevního konta či ostatních fondů peněžního trhu v rámci nabídky Investičního programu ČSOB pro bytová družstva,“ doplnil Jan Barta. Výnos fondu ČSOB Bytových družstev lze vyplácet formou dividendy.

O kvalitě investičních produktů ČSOB svědčí i značný zájem investorů. V upisovacím období, které skončilo 7. dubna, vykázal fond ČSOB Krátkodobého růstu 1 rekordní objem vložených prostředků. Ten dosáhl výše 1,23 miliardy Kč a fond ČSOB Krátkodobého růstu 1 se tak stal největším zajištěným fondem v České republice a pravděpodobně také ve střední a východní Evropě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).