Hlavní navigace

ČSOB rozšiřuje služby uživatelům ČSOB Internetbanking 24

Sdílet

ČSOB od 13. ledna rozšiřuje nabídku aktivních (obchodních) funkcí produktu ČSOB Internetbanking 24 o tyto operace:

– převody mezi účty klienta v jedné měně;
 – převody mezi účty klienta v různých měnách (tj. s konverzí);
 – příkazy k úhradě do zahraničí.

„Ačkoliv se podstatné rozšíření aktivních operací na internetu projeví na přelomu 1. a 2. čtvrtletí tohoto roku, chceme klientům do té doby pravidelně přinášet i drobnější funkční změny, které rozšiřují jejich pohodlí. Proto ode dneška přidáváme další tři nové funkce a věříme, že je uvítají“, uvedl ředitel Jan Doubek, zodpovědný v ČSOB za elektronické bankovnictví.

Službu ČSOB Internetbanking 24, on-line ovládání účtu přes internet, využívalo ke konci loňského roku více než 52 tisíc klientů. Internetbanking 24 umožňuje přístup k účtu z libovolného PC připojeného na síť Internet. Prostřednictvím služby ČSOB Internetbankingu 24 mohou klienti:

* zjišťovat informace o zůstatcích na účtech;
* sledovat historii všech svých účtů;
* vidět seznam nezaúčtovaných transakcí;
* dostávat informace o kurzech ČSOB a ČNB;
* zadávat tuzemské platební příkazy k úhradě;
* zadávat příkazy k úhradě do zahraničí
* převádět prostředky mezi účty v jedné měně
* převádět prostředky mezi účty v různých měnách

Společně s rozšířením obchodních funkcí došlo k některým změnám a úpravám na webových stránkách ČSOB Internetbanking 24 směřujících k lepší přehlednosti a ještě snadnějšímu ovládání. Pro autorizaci aktivních operacích (zadávání příkazů k úhradě) je využíván princip elektronického podpisu v souladu s příslušným českým zákonem. ČSOB jako jedna z prvních bank v ČR využívá možnost uložit certifikát k elektronickému podpisu na čipovou kartu. Toto zabezpečení ve spojení se čtečkou čipových karet splňuje nejnáročnější bezpečnostní kriteria plateb po internetu. Pro pasivní operace stačí zadat identifikační číslo a PIN.

Zřízení služby Internetbanking 24 s přístupem k aktivním funkcím je zpoplatněno 550,– Kč za vydání čipové karty s bezpečnostním certifikátem a se čtečkou čipových karet ( pro připojení na sériový port PC – ChipDrive110). Vedení služby je zdarma, za platbu v rámci banky zaplatí uživatel 2,– Kč (oproti 6,– Kč při písemném příkazu) a za platbu do jiné banky 4,– Kč (8,– při písemném příkazu)

Milan Tománek
výkonný ředitel
Komunikace a vztahy k investorům

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).