Hlavní navigace

ČSOB rozšiřuje nabídku karet s čipem standardu EMV

ČSOB začíná od 15. července vydávat další platební kartu s čipovou technologií standardu EMV. V uplynulých 12 měsících (vydávání zahájeno v červnu 2003) vydala ČSOB svým klientům již více než 171 tisíc čipových karet VISA Electron. K této dosud nabízené kartě asociace VISA teď přibude v nabídce ČSOB také čipová karta asociace MasterCard typu Maestro.

Sdílet

Při každé transakci čipovou kartou je držitel vyzván, aby na platebním terminálu, který je vybaven klávesnicí, zadal svůj PIN. To podstatně zvyšuje ochranu držitele před zneužitím karty třetí osobou. Informace uložené na čipu prakticky nelze zkopírovat. ČSOB již u obchodníků, pro něž zpracovává karetní transakce, umístila 4.052 čipové terminály.

Současně s rozšiřováním čipové technologie mezi naše klienty usilujeme také o rychlejší nárůst počtu terminálů pro platby čipovými kartami u našich smluvních partnerů ve sféře obchodu a služeb, uvedl Petr Skála, ředitel útvaru Karty ČSOB.

Čipová technologie společně s novou službou E-Commerce ČSOB, která zprostředkovává zabezpečené on-line platby kartou na internetu, tak představují soustavnou snahu ČSOB dávat klientům maximální možné zajištění, které technologie umožňuje, pro jejich bezpečné bezhotovostní platby, dodává Skála.

Čipová karta Maestro, která bude vydávána všem novým žadatelům o platební kartu, má mezinárodní platnost. Roční poplatek za její vedení činí 200,– Kč a zájemci mohou o její vydání požádat na kterékoliv pobočce ČSOB.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).