Hlavní navigace

ČSOB rozšiřuje nabídku hypotečních produktů a zavádí super dlouhé fixní období

Poprvé na českém trhu přišla ČSOB v tomto týdnu s hypotékou, jejíž úroková sazba se nebude během svého splácení měnit. Kromě obvyklých dob fixací, které klientům zajišťují neměnný úrok maximálně na patnáct let, totiž začala nabízet super dlouhou dobu fixace úroků i na dvacet, dvacet pět a třicet let. Odborníci ČSOB předpokládají, že v době očekávaného růstu zejména krátkodobých úrokových sazeb by jistota pevné splátky po celou dobu půjčky mohla oslovit všechny, kteří nechtějí riskovat nenadálé výkyvy finančních trhů.

Sdílet

Nejčastěji klienti uzavírají hypotéku na dvacet let s 5ti letou fixací úroku, což znamená že po 5ti letech v případě zvýšení úrokových sazeb klient bude muset splácet více. Zafixovat si úrok na celou dobu hypotéky a splácet tedy pořád stejně je velice výhodné především v dnešní době, kdy jsou dlouhodobé fixace v ČSOB stále za historicky nízké sazby, uvedl ředitel bankovnictví pro drobnou klientelu a podnikatele Ivan Čopák. Předpokládaná úroková sazba je podle něho u nejdelší třicetileté doby fixace jen o čtvrt procentního bodu vyšší, než u fixace na patnáct let. U většiny klientů by se proto měla pohybovat pod hranicí 6 %. U všech typů hypoték však klienti stále mohou dosáhnout snížení až o 0,35% bodu, a to například díky nastavení zasílání výplaty na účetČSOB nebo úvěrovému pojištění uzavřenému přímo na pobočce ČSOB. Pro zájemce o krátkodobé fixní lhůty poskytuje ČSOB nově i pevnou tříletou sazbu.

Nabídka ČSOB v oblasti financování bytových potřeb se také rozrostla o dva nové produkty. Hypotéka na koupi podílu v bytovém družstvu se vztahuje i k těm nemovitostem, na něž nelze běžný hypoteční úvěr získat. Nově nabízená americká hypotéka pak umožňuje využít půjčené peníze zajištěné nemovitostí na jakýkoliv účel, který nemusí mít žádnou souvislost s bydlením.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).