Hlavní navigace

ČSOB přichází s provozním úvěrem pro podnikatele, kteří realizují své tržby i platby dodavatelům v hotovosti

Někteří klienti, například maloobchodníci, restauratéři a podnikatelé v jiných službách, pracují ve svém oboru více s hotovostí než s bezhotovostními úhradami. Proto také využívají svůj běžný účet v menší míře, než podnikatelé z jiných oborů. Kvůli tomu však mohli zpravidla jen obtížně získat nejčastější úvěrový produkt - povolené přečerpání běžného účtu. Nedosahovali totiž na účtu obratu požadovaného bankami pro schválení úvěrového limitu. Proto ČSOB připravila nový produkt provozního financování právě pro tuto skupinu klientů.

Sdílet

Limit povoleného přečerpání v tomto případě není odvozen z obratu na podnikatelském účtu, ale pouze jako procentní hodnota z obchodního obratu klienta za poslední rok. Minimální výše úvěru činí 20.000,– Kč a maximální až 500.000,– Kč. Klienti mohou prostředky čerpat kdykoliv do výše limitu výběrem z běžného účtu. Úroková sazba je shodná se standardně poskytovaným povoleným přečerpáním, aktuálně tedy od 12,9% p.a.

Povolené přečerpání běžného učtu mohou podnikatele využít k překlenutí dočasného rozdílu mezi příjmy a výdaji nebo jako finanční rezervu pro své podnikání. Žádosti o tento typ úvěru vyřizujeme velmi rychle a k jejich posouzení postačí předložit u fyzických osob podnikatelů 5 stanovených dokumentů, uvedl Ing. Aleš Pospíšil, ředitel útvaru financování malých a středních firem ČSOB.

Splatnost kontokorentního úvěru je 1 rok a při plnění podmínek ze strany klienta může být obnoven na další období. Pro jeho zajištění se využívá vlastní směnka s avalem podle typu společnosti. Při čerpání úvěru klient splácí úroky i jistinu měsíčně. Minimální splátka jistiny činí 10 % celkového limitu. Pokud klient čerpá méně než 10 % celkového limitu, splatí se celá čerpaná částka.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).