Hlavní navigace

ČSOB přichází s novým jednoduchým a snadno srovnatelným sazebníkem pro drobné klienty

ČSOB od 1. února 2006 významně zjednoduší strukturu sazebníku pro drobné klienty. Zorganizuje jej do tabulek srovnávajících cenu nabízených účtů a jejich funkcionality a zvýší tak přehlednost sazebníku a usnadní klientům orientaci v něm. Sazebník pro fyzické osoby bude mít pouze 8 kapitol namísto dosavadních 11 a položky v něm budou nově budou seřazeny podle četnosti jejich užívání klienty. Rozsah je snížen ze 30 na 10 stran textu. ČSOB totiž ze základního sazebníku vypustila 215 položek.

Sdílet

Jedná se zejména o položky, které jsou drobnými klienty užívány jen výjimečně, např. operace na finančních trzích či dokumentární platební styk. Tyto položky zůstávají nadále v sazebníku pro podnikatele a firemní klienty, kde je četnost jejich využití vysoká.

V novém formátu Sazebníku jsme provedli srovnání produktů, tak, aby se klienti mohli snadno orientovat, uvedl Pavel Kavánek, předseda představenstva a generální ředitel ČSOB a dodal Náš „novoroční sazebník“ bude zjednodušený, přehlednější a srovnatelnější.

Nový formát sazebníku banka celkově zrevidovala a může znovu potvrdit, že neobsahuje:

  • žádné dvojí poplatky za stejnou službu/ transakci
  • žádné skryté poplatky (např. za účetní položky)
  • žádné neadresné položky

ČSOB již 20 měsíců zachovala stabilní ceny základních tuzemských služeb. V novém sazebníku je výrazně snížena náhrada za nedodržení termínu u dlouhodobých terminovaných vkladů (tzv. „předčasný výběr“) a její výpočet je nově vázán na dvě časová pásma, na dobu kratší než 6 měsíců a delší než 6 měsíců.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).