Hlavní navigace

ČSOB přichází s dvěmi novými zajištěnými fondy: Reverzní Click má přitom v ČR premiéru

ČSOB vychází vstříc střadatelům s různým přístupem k investičnímu riziku a uvedla na trh současně dva nové zajištěné fondy s odlišnou strategií. Oba zajištěné fondy, ČSOB Světový Click +4 a ČSOB Reverzní Click 1, zaručují v době své splatnosti přinejmenším návratnost vložených prostředků. U ČSOB Reverzního Clicku je však pásmo mezi garantovaným minimálním a možným maximálním výnosem výrazně větší než u ČSOB Světového Clicku + 4. Reverzní Click tak vyhovuje odvážnějším investorům. Upisovací období obou fondů začalo 15. září a potrvá do 31. října. Během něj je do fondů možné vstoupit s výhodnějším vstupním poplatkem 2 %.

Sdílet

Snažíme se přinášet nové příležitosti pro různé typy investorů, proto jsme přišli hned se dvěmi zajištěnými fondy najednou, vysvětluje Jan BartaČSOB Asset Management. Zatímco ČSOB Světový Click+ 4 navazuje na předchozí úspěšné emise, Reverzní Click 1 chceme nabídnout lidem, kteří jsou poněkud odvážnější a věří v klidnější vývoj kapitálového trhu, dodal Barta.

ČSOB Světový Click + 4 navazuje na úspěšný předchozí Click + 3, který dokázal během svého upisovacího období shromáždit 206 milionů korun. Situace na kapitálových trzích však umožnila u Clicku+ 4 zvýšení minimálního zajištěného výnosu za dobu jeho existence na 8%. Maximální výnos zůstal prakticky na stejné úrovni a může dosáhnout 35,5 %. Fond se zaměřuje na investice do vysoce bonitních dluhopisů a doplňkově také do termínovaných vkladů. Výnosy dluhopisů jsou směněny za minimální výnos a za zisk z nárůstu hodnoty evropských a světových akcií. Celková doba trvání fondu byla stanovena opět na 5 let a 4 měsíce.

Typ reverzního clicku má v ČR premiéru. ČSOB Reverzní Click 1, opět zajištěný fond, je konstruován poněkud odlišně. Od maximálního výnosu stanoveného na 50% se odečítají případné poklesy akciového indexu bonitních evropských akcií. Celkový výnos fondu se tak během jeho trvání může pohybovat v rozmezí 0 až 50%. Výnosy z dluhopisů jsou investovány pouze do evropských akcí a doba jeho trvání je kratší, přesně 2,5 roku.

Stejně jako v případě předchozích zajištěných fondů je samozřejmě možné z obou fondu kdykoli vystoupit, příslib garance se ovšem vztahuje až na konec trvání fondů. Do ČSOB zajištěných fondů je možné stále vstupovat se sníženou vstupní částkou 10 tisíc korun.

Fond ČSOB Světový Click+ 4 a ČSOB Reverzní Click 1 jsou součástí otevřeného fondu Fund Partners, SICAV. Fondy spravované Skupinou ČSOB/KBC byly založeny v Lucembursku a podléhají dozoru lucemburské Komise pro dozor nad finančním trhem. Pro činnost na území ČR obdržely povolení české Komise pro cenné papíry. V současné době ČSOB nabízí na všech svých pobočkách více než 100 různých fondů spravovaných v rámci skupiny KBC, která patří mezi největší evropské správce investičních fondů. Obhospodařuje majetek v celkové výši 1500 miliard CZK.

Milan Tománek

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).