Hlavní navigace

ČSOB posiluje v úseku velkých podniků

ČSOB v rámci upevňování své pozice v obsluze velkých podniků rozšiřuje činnost útvaru Korporátní klientely nově přejmenovaného na útvar Korporátního a institucionálního bankovnictví a posiluje jeho manažerský tým. Od nynějška bude tento útvar nově zodpovědný rovněž za exportní a strukturované financování, financování akvizic a bude také řídit dokumentární transakce a záruky. Pod vedením vrchního ředitele Petra Hutly bude tento útvar obsluhovat nejen komerční firmy z výroby a služeb, ale také státní sektor, finanční a nefinanční instituce. Na pozici ředitele Korporátního speciálního financování proto přichází nově Marek Ditz, institucionální klientelu bude mít na starosti Miloslav Dudek.

Sdílet

Ing. Petr Hutla (44) řídí úsek korporátní klientely v ČSOB od roku 2000, předtím působil jako ředitel hlavní pobočky v Hradci Králové a Praze. Praktickou zkušenost v průmyslové oblasti získával především v podniku Tesla Pardubice, kde působil mimo jiné na pozici ekonomického náměstka největší divize.

Ing. Marek Ditz (31) působí v ČSOB od roku 1994. Začínal zde jako úvěrový analytik a podnikovým klientům se již věnoval v letech 1997 až 2000. V předchozím období měl v bance na starosti vedení útvaru Restrukturalizace, který se zabýval začleněním podniku IPB do ČSOB.

Ing. Miloslav Dudek (56) pracuje v ČSOB již od roku 1971. Během této doby mimo jiné reprezentoval banku čtyři roky v Indii, řídil úsek korespodenčního bankovnictví a později útvar mezinárodního bankovnictví. ]

Ve srovnání s oblastí drobného bankovnictví je segment korporátní klientely na českém trhu ustálený a odborníci neočekávají žádné významnější pohyby. Průzkumy z loňska ukazují, že ČSOB na něm drží silnou pozici, tzn. 55% všech korporátních klientů na trhu využívá jejích služeb (penetrace trhu). Tržní podíl ČSOB dosahuje zhruba 20 procent a dále roste. Současně loni rostla spokojenost velkých podniků se službami ČSOB. K výroku, že služby se podstatně zlepšily, se přiklonilo podle GfK 15 procent oslovených manažerů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).