Hlavní navigace

ČSOB posedmé nejlepší bankou pro směnné operace

[Tisková zpráva] Nejlepším poskytovatelem finančních služeb pro směnné operace v České republice i v sousedním Slovensku je podle renomovaného ekonomického časopisu Global Finance ČSOB.

Sdílet

Rozhodla o tom odborná porota složená z analytiků, manažerů, bankéřů, odborníků na nové technologie a ekonomických novinářů, která ocenění přiřkla ČSOB již posedmé v řadě.

Členové poroty vybírali nejlepší poskytovatele směnných operací na základě několika kritérií. Patřila mezi ně kvalita klientského servisu, objem transakcí banky, podíl na trhu, konkurenceschopnost cen a inovační technologie. Hodnoceny byly banky v 86 zemích světa.     

Americký dolar prošel v poslední době mnoha pády a naopak měny rozvíjejících se trhů posílily. Firmy po celém světě proto hledají stabilní banku, která jim pomůže při směnných  operacích předcházet tržním výkyvům a pádům dolaru, říká k ocenění Joseph D. Giarraputo, vydavatel a prezident časopisu Global Finance.

Skutečnost, že jsme toto ocenění získali posedmé za sebou dokazuje, že směnné operace jsou naší silnou stránkou. Klienti i v době světové ekonomické recese důvěřují tomu, že je dokážeme ochránit proti kurzovým výkyvům, komentuje ocenění Jan Poulík, ředitel útvaru obchodování pro klienty ČSOB.

ČSOB je jedinou bankou na světě, která cenu obhájila pokaždé od roku 2004, kdy se cena začala udělovat. Stejnou cenu získala letos i Slovenská ČSOB, mateřská společnost KBC v Belgii a slovinská NLB, která stejně jako ČSOB patří do skupiny KBC.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).