Hlavní navigace

ČSOB Pojišťovna zcela mění určování cen povinného ručení - Nové pojištění Naše auto odměňuje dobré řidiče

[Tisková zpráva] Se zcela novým způsobem stanovení cen povinného ručení, který odměňuje dobré řidiče, přijde od 1. června ČSOB Pojišťovna. Pod heslem „nebourá auto, ale jeho řidič“ začne od tohoto data nabízet nové pojištění motorových vozidel Naše auto, které na domácím trhu nemá obdobu.

Sdílet

„Na rozdíl od všech dosavadních zvyklostí není až tak rozhodující, jaké auto budeme pojišťovat, ale především, kdo je řídí,“ vysvětluje princip pojištění Naše auto generální ředitel ČSOB Pojišťovny Jeroen van Leeuwen a dodává: „Dobří řidiči dostanou velmi dobrou cenu bez ohledu na to, jestli jezdí v menší fabii, větší octavii nebo třeba i v silném terénním autě.“

Cena povinného ručení pro osobní auta se zatím vždy řídila objemem motoru a nadto některé pojišťovny včetně ČSOB Pojišťovny v rámci tzv. segmentace přihlížely například i k místu bydliště pojištěného, stáří vozu či účelu jeho využití. Namísto toho nyní ČSOB Pojišťovna jako první zavedla kritéria, která se vážou přímo na řidiče (doba, po kterou řidič jezdí bez nehod, stáří řidiče a počet obyvatel místa, kde bydlí), a jako kritérium související s pojišťovaným vozem bude používat pouze výkon motoru.

Dopad této zcela nově pojaté segmentace na cenu povinného ručení ukazuje modelový příklad pětatřicetiletého pana Tomáše z Chotíkova u Plzně, tedy z menší obce s necelou tisícovkou obyvatel, který zatím nezavinil žádnou dopravní nehodu (viz tab.). Protože pojištění Naše auto je nastaveno na míru řidiče, nezáleží tolik na tom, jaké auto si pan Tomáš pojistí. I kdyby si pojistil třeba třílitrové BMW 330i s výkonem 200 kW vyrobené v roce 2006, stále by zaplatil ročně jen 2 282 Kč.

Příklad ceny povinného ručení v novém pojištění Naše auto

Typ automobilu

Roční cena

povinného ručení

Hyundai i30 1.6 diesel, nový

1 993 Kč

Volkswagen Golf Plus 1.6, nový

Peugeot 307 2.0 HDI z r. 2005

Škoda Octavia 1.9 TDI z r. 2005

Škoda Fabia 1.4 z r. 2009

ČSOB Pojišťovna jako jedna z prvních domácích pojišťoven zavedla segmentaci v povinném ručení už v roce 2004 a tento model se jí obchodně velmi osvědčil. Situace na trhu se však od té doby výrazně změnila. Nejenže dále výrazně roste počet registrovaných motorových vozidel a s tím i počet dopravních nehod, ale zřetelně se mění i jejich skladba. Zvyšuje se zastoupení osobních aut střední a vyšší třídy a dražší auta si kupují i lidé, kteří si je dříve nemohli dovolit. „Z těchto skutečností a rovněž z toho, že dnes máme k dispozici statistiky povinného ručení, které v době zavádění segmentace neexistovaly, vyplývá, že nastal čas provést v povinném ručení radikální změnu. Výsledkem je právě pojištění Naše auto, které cílí především na dobré řidiče v produktivním věku a oproti dřívějšku daleko více i na majitele novějších aut,“ vysvětlil důvody zavedení novinky Jeroen van Leeuwen.

Pojištění Naše auto nezahrnuje jen povinné ručení, v jedné smlouvě je možné uzavřít i havarijní pojištění a široké spektrum dalších pojištění: pojištění odcizení vozidla, pojištění okenního skla, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, pojištění půjčovného za náhradní vozidlo a nově i pojištění živelních škod.  Samozřejmostí jsou i široce koncipované asistenční služby se zvýšenými limity náhrad a přímá likvidace škody. Každý řidič navíc dostane k povinnému ručení zdarma úrazové pojištění a pojištění osobních věcí.

Výhody a připojištění – Naše auto

Povinné ručení

U nás má řidič vždy:

 • Zdarma úrazové pojištění řidiče
 • Zdarma široké asistenční služby po celé Evropě při havárii i poruše
 • Zdarma pojištění osobních věcí řidiče a osob jemu blízkých
 • Zdarma služba „přímé likvidace škod“
 • Tři varianty limitů na majetku a zdraví

A může připojistit (platí i pro havarijní pojištění):

 • Pojištění odcizení vozidla
 • Pojištění proti živelním pohromám – NOVĚ
 • Pojištění okenních skel vozidla
 • Úrazové pojištění přepravovaných osob
 • Pojištění cestovních zavazadel a přepravovaných věcí
 • Pojištění nákladů na zapůjčení náhradního vozidla
 • Pojištění asistenčních služeb NADSTANDARD
 • Varianta Premiant skýtá náhradu způs. škody na vlastním vozidle do výše 5 tis. Kč
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).