Hlavní navigace

ČSOB Pojišťovna uzavřela třímiliontou pojistnou smlouvu

ČSOB Pojišťovna oslavila jubileum: počet pojistných smluv, které dosud uzavřela, prolomil hranici tří milionů. Jubilejní třímiliontou smlouvu sjednal počátkem června pan Jindřich Rybka z Brna, který u ČSOB Pojišťovny uzavřel komplexní pojištění motorových vozidel Mobility.

Sdílet

U ČSOB Pojišťovny mám již sjednané kapitálové životní pojištění a pojištění na další auto, a protože jsem s jejími službami spokojený, rozhodl jsem se pro ni i tentokrát, řekl Jindřich Rybka, který jako odměnu za uzavření jubilejní smlouvu získal od ČSOB Pojišťovny šek na pojištění v hodnotě 10 000 korun podle vlastního výběru.

Smlouva s pořadovým číslem tři miliony byla uzavřena ještě dříve, než jsme čekali. Šance, že jubilejní klient bude z Brněnska, byla přitom poměrně vysoká, protože v tomto regionu má ČSOB Pojišťovna nejvíce klientů – plnou jednu čtvrtinu z celkových 700 tisíc, uvedl člen představenstva a ředitel divize neživotního pojištění ČSOB Pojišťovny Michal Kaněra.

Podle ředitelky ČSOB Pojišťovny pro Region Brno Lenky Rýznarové dosahuje průměrná částka, kterou si lidé na jižní Moravě na pojištění platí, 6437 korun, což je méně než průměr České republiky (8072 Kč). Lidé na Brněnsku si ale častěji než v jiných částech země pořizují životní pojištění. Jeho podíl na zaplaceném pojistném činí dvě třetiny, zatímco celorepublikový průměr je zhruba 55 procent. V poslední době však rychle vzrůstá i počet smluv na povinné ručení, což souvisí s tím, že ve většině okresů našeho regionu mohou nyní klienti ČSOB Pojišťovny získat zajímavé cenové zvýhodnění, řekla Lenka Rýznarová.

Ze smluv, které ČSOB Pojišťovna po dobu své existence uzavřela, se jich nejvíce týká cestovního pojištění, jichž bylo sjednáno více než jeden milion. V těsném závěsu následují smlouvy o životním pojištění a na třetím místě z hlediska četnosti jsou pak smlouvy o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (povinném ručení), kterých už bylo uzavřeno bezmála půl milionu. Dnešní ČSOB Pojišťovna, a. s., člen holdingu ČSOB, vznikla na počátku roku 2003 sloučením IPB Pojišťovny a někdejší ČSOB Pojišťovny. Do počtu smluv, které za svou historii uzavřela, jsou přitom zahrnuty i smlouvy sjednané IPB Pojišťovnou, ježna trhu působila už od roku 1992, i původní ČSOB Pojišťovnou, jež vznikla v roce 1996. V současnosti ČSOB Pojišťovna spravuje téměř jeden milion aktivních pojistných smluv, mezi nimiž jsou jak smlouvy dlouhodobé uzavírané na dobu i několika desítek let, tak smlouvy krátkodobé, jejichž platnost se může pohybovat v řádů měsíců nebo i dnů (například u krátkodobých smluv cestovního pojištění).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).