Hlavní navigace

ČSOB Pojišťovna zatím nebude postihovat řidiče za neoprávněnou jízdu na letních pneumatikách

ČSOB Pojišťovna zatím neuvažuje o tom, že by sankcionovala řidiče, kteří poruší novou povinnost používat v období od 1. listopadu do 30. dubna na vyznačených úsecích silnic zimní pneumatiky. Tato povinnost platí podle nové vyhlášky 202/2008 Sb. na silnicích označených dopravní značkou „Zimní výbava“ pro motorová vozidla kategorií M a N a bude se vztahovat nejen na vybrané horské úseky silnic, ale také například na dálnici D1 mezi Humpolcem a Jihlavou, pokud teplota klesne pod pět stupňů Celsia.

Sdílet

Zavedení povinnosti používat zimní pneumatiky podporujeme, protože věříme, že to povede ke snížení nehodovosti na našich silnicích. Řidiče, kteří na úsecích silnic označených značkou Zimní výbava pojedou na letních pneumatikách a zaviní přitom nehodu, však zatím nehodláme trestat a vzniklé škody z havarijního pojištění nebo povinného ručení budeme proplácet, uvedl Jaroslav Král, ředitel odboru řízení produktů neživotního pojištění ČSOB Pojišťovny.

Sankce za porušení povinnosti používat zimní pneumatiky v podobě krácení pojistného plnění za škody z havarijního pojištění nebo povinného ručení běžně uplatňují pojišťovny v zahraničí, například v Německu.

ČSOB Pojišťovna bude nehody související s porušením nové vyhlášky evidovat a další postup pak zváží na základě jejich vyhodnocení. Rozhodně to ale nebude letos, dodal Král.

Motoristům, kteří v rozporu s předpisy pojedou na letních pneumatikách, však každopádně hrozí pokuta od policie až dva tisíce korun a navíc ztráta jednoho bodu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).