Hlavní navigace

ČSOB Pojišťovna loni posílila svou pozici na trhu

ČSOB Pojišťovna se loni podařilo posílit pozici čtvrté největší domácí pojišťovny. Její předepsané pojistné, tedy částka, již platí klienti za sjednanou pojistnou ochranu, vzrostla o 13,5 procenta na 6,875 miliardy korun. Vzhledem k tomu, že tempo růstu celého domácího pojistného trhu činilo podle předběžných údajů České asociace pojišťoven 3,5 procenta, stoupl celkový tržní podíl ČSOB Pojišťovny na šest procent a v životním pojištění na bezmála devět procent.

Sdílet

Právě v životním pojištění totiž ČSOB Pojišťovna vykázala vysoce nadprůměrný růst: předepsané pojistné se vyhouplo o 16,7 procenta na 3,959 miliardy korun. Celkově přitom loni domácí trh životního pojištění vzrostl podle ČAP o 1,5 procenta. V neživotním pojištění se předepsané pojistné ČSOB Pojišťovny loni zvýšilo na 2,917 miliardy korun, tedy o 8,5 procenta, přičemž celý trh rostl jen zhruba polovičním tempem (o 4,8 procenta).

Za úspěchem loňských obchodních výsledků lze vidět posílení obchodní sítě, zavádění nových produktů a rozvoj konceptu bankopojištění ve spolupráci s dalšími členy Skupiny ČSOB, především se sesterskou ČSOB, řekl předseda představenstva a generální ředitel ČSOB Pojišťovny Jeroen van Leeuwen.

Příkladem toho je jednorázově placené investiční životní pojištění Maximal Invest, kterého se loni prodalo v síti ČSOB za více než jednu miIiardu korun. Vysokou oblibu si rychle získalo i obdobné pojištění Triumf Invest, které ČSOB Pojišťovna zavedla v polovině loňského roku. V neživotním pojištění pokračoval úspěšný prodej povinného ručení, podpořený výhodami pro majitele starších vozidel a řidiče z míst s nižší nehodovostí. Tržní podíl ČSOB Pojišťovny v povinném ručení tak stoupl na 4 procenta. Ve druhém pololetí loňského roku se rovněž výrazně zvýšil prodej majetkového pojištění Domus, uvedeného na trh koncem roku 2004.

Věříme, že úspěšný trend loňského roku potrvá i letos, kdy se navíc více než doposud chceme zaměřit na nabídku pojištění pro malé a střední podniky, uvedl van Leeuwen.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).