Hlavní navigace

ČSOB podpořila v loňském roce vzdělání 77 studentů

Celkovou částkou 1 400 000 korun podpořila ČSOB prostřednictvím Fondu vzdělání Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, studium sociálně a zdravotně znevýhodněných studentů.

Sdílet

Generální partnerství Výboru dobré vůle – nadace Olgy Havlové a ČSOB umožnilo v roce 2007 navštěvovat odborné učiliště nebo střední, vyšší odbornou a vysokou školu celkem 77 studentům. Pro to, aby tito studenti získali pravidelné měsíční stipendium ve výši až 3000 Kč na zajištění svých potřeb v průběhu studia, musejí projít přijímacími pohovory s komisí složenou z externích odborníků, pracovníků Výboru dobré vůle a zástupců ČSOB.

„Kvalitní vzdělání pro děti z dětských domovů nebo s tělesným postižením znamená mnohem větší šanci na úspěšný a plnohodnotný život,“ říká Milena Černá z Výboru dobré vůle. „I několik set korun měsíčně přitom pro naše stipendisty znamená mnoho a motivuje je ke studiu.“

Dalším 37 studentům Výbor dobré vůle ve spolupráci s ČSOB přispěl jednorázově na školné či pořízení specifických školních pomůcek, jako jsou například lehké vozíky pro snazší pohyb tělesně postižených studentů, počítačů nebo hudební nástroje pro nadané studenty umělecky zaměřených škol. V roce 2007 byly prostředky z daru ČSOB využity i pro letní školu jazyků dětí z dětských domovů ve Velké Británii a Německu.

„Prostředky Fondu vzdělání pomáhají při studiu handicapovaným lidem, kteří mají talent a píli, ale mnohdy jim chybí podpora okolí a finanční zázemí,“ říká Michaela Vlasáková Baruníková, manažerka společenské odpovědnosti ČSOB. „Studentům z celé České republiky nabízíme stipendia prostřednictvím Fondu vzdělání již od roku 1995. Velmi nás těší, že i malý finanční příspěvek dokáže motivovat a umožnit vzdělání těm, kteří by si to jinak nemohli dovolit.“

Od založení Fondu vzdělání v roce 1995 podpořila ČSOB jeho aktivity celkovou částkou 12 921 000 korun.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).