Hlavní navigace

ČSOB Penzijní fondy připíší i letos klientům vysoké zhodnocení

Penzijní fondy skupiny ČSOB připíší za rok 2005 svým klientům zhodnocení, které bude patřit k nejvyšším na trhu. ČSOB Penzijní fond Progres zhodnotil vklady účastníků penzijního připojištění ve výši 5 % p.a. a ČSOB Penzijní fond Stabilita dosáhl průměrného zhodnocení vložených prostředků 4 % p.a. Oba fondy tak potvrdily svou vysokou výkonnost z předchozích let. ČSOB PF Progres dosáhl vůbec nejvyššího zhodnocení na trhu již v roce 2003 a 2004.

Sdílet

Skvělé výsledky penzijních fondů ČSOB pomáhají posilovat i jejich pozici na trhu. Během loňského roku uzavřelo s ČSOB Penzijními fondy smlouvu o penzijním připojištění více než 114 tisíc nových zájemců, počet klientů ČSOB PF se tak zvýšil na 411 591 a podíl na trhu se zvedl o 1,22 %.

ČSOB Penzijní fondy v loňském roce rovněž znásobily zisk. ČSOB PF Progres zakončil rok 2005 se ziskem po zdanění 39,6 milionu korun, což je oproti roku 2004 téměř dvojnásobek (v r. 2004 to bylo 24,3 milionu). Zisk po zdanění ČSOB PF Stabilita v loňském roce dosáhl 405,3 milionů korun.

V roce 2005 rozšířil portfolio skupiny ČSOB Hornický penzijní fond Ostrava, na začátku roku 2006 byla oznámena akvizice Zemského penzijního fondu. Penzijní fondy ČSOB proto očekávají, že jejich podíl na trhu v počtu klientů v letošním roce překročí 15 %.

Výborné výsledky penzijních fondů ČSOB ocenila také Finanční akademie, když vyhodnotila ČSOB PF Progres jako nejlepší penzijní fond roku a udělila mu Zlatou korunu 2006.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).