Hlavní navigace

ČSOB nabízí podnikatelům a malým a středním firmám povolené přečerpání účtu až do výše 1,5 mil. Kč

Sdílet

ČSOB připravila pro podnikatele, malé a střední firmy administrativně nenáročné a rychlé řešení dočasného rozdílu mezi příjmy a výdaji ve formě dohodnutého přečerpání zůstatku na běžném účtu. Povolené přečerpání může sloužit také jako finanční polštář jejich podnikání. Ohodnocení možnosti získat povolené přečerpání běžného účtu je také součástí nově nabízených produktových balíčku ČSOB Firemní konto, ČSOB Firemní konto Plus, ČSOB Obchodní konto a ČSOB Obchodní konto Plus.

Povolené přečerpání zůstatku na účtu je vlastně krátkodobý úvěr (obdoba kontokorentního úvěru), jehož výše (20 tisíc až 1,5 milionu Kč) je odvozována od historie podnikatelského účtu. Poskytuje se na 1 rok a po opětovném posouzení může být obnoveno na další roční období.

Úročeno je fixní úrokovou sazbou, jejíž aktuální výše začíná na 12,9 % p. a. Splácení jistiny povoleného přečerpání probíhá průběžně v momentě připsání prostředků na běžný účet, ke kterému je zřízeno. Úroky jsou spláceny pravidelně měsíčně, a to pouze z čerpané částky a jen za dny čerpání.

Milan Tománek
výkonný ředitel
Řízení komunikace Skupiny ČSOB

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).