Hlavní navigace

ČSOB nabízí financování oprav a rekonstrukcí bytových objektů i malým družstvům a společenstvím vlastníků jednotek

ČSOB je první bankou, která stanovila jednoznačná pravidla pro úvěrování bytových družstev, ale také doposud opomíjených společenství vlastníků jednotek. ČSOB Program pro bytová družstva a společenství vlastníků jednotek těmto subjektům zajistí nejen optimální zhodnocování dočasně volných finančních prostředků, ale také pro ně tolik potřebný přístup k dlouhodobým úvěrům na opravy a rekonstrukce bytových domů.

Sdílet

Investiční či hypoteční úvěry na opravy a rekonstrukci bytových objektů jsou v ČSOB poskytovány družstvům a společenstvím vlastníků až na 15 let. Jejich úroková sazba může být pohyblivá s vazbou na sazbu mezibankovního trhu (PRIBOR) nebo pevná, s fixací až na celých 15 let. Zejména družstva uvítají možnost předčasných splátek z titulu převodu některých bytových jednotek do osobního vlastnictví. Další nespornou výhodou je možná kombinace úvěru s produkty ČMRZB v rámci programu Panel, které například poskytují dotaci na úhradu úroků snižující úrokovou sazbu o 4%.

ČSOB je vedoucí bankou na trhu finanční obsluhy bytových družstev a společenství vlastníků jednotek. Je hlavní bankou poloviny družstev a více než třetiny společenství v České republice, a proto detailně zná jejich specifické požadavky na bankovní produkty a služby spojené se správou bytového fondu. Jako jediná banka také dokáže ohodnotit úvěrové riziko v případě malých družstev a společenství vlastníků jednotek, které dosud téměř neměly možnost získat dlouhodobé financování, uvedl Aleš Pospíšil, ředitel útvaru financování malých a středních podniků ČSOB.

Další informace o ČSOB Programu pro bytová družstva a společenství vlastníků jednotek naleznete v přiloženém letáku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).