Hlavní navigace

ČSOB nabídla během října investorům rekordních 10 zajištěných fondů

ČSOB dále posiluje svoji pozici na trhu investičního bankovnictví a během uplynulého měsíce umožnila zájemcům možnost vybrat si až z deseti zajištěných fondů. Ostatní konkurenční bankovní skupiny v průběhu jednoho měsíce svým klientům nabízejí úpis maximálně dvou zajištěných fondů.

Sdílet

Tato forma investování, která je založena na příslibu plné návratnosti vložených prostředků s možností vyššího zhodnocení než je tomu u depozit, se v posledních dvou letech velmi dynamicky rozvíjí a každoročně se objemy peněz v zajištěných fondech zdvojnásobují. V současnosti v nich české domácnosti zhodnocují kolem 35 miliard Kč, přičemž více než 22 miliard prostřednictvím Skupiny ČSOB.

„To, že nabízíme v krátkém časovém úseku možnost investovat do fondů s různou dobou splatnosti a vydělávající při odlišném vývoji kapitálových trhu má mnohem hlubší význam než se může zdát,“ uvedl Jan Barta, generální ředitel ČSOB Investiční společnosti. „Nejsme totiž nuceni prodávat jednotlivé fondy, ale můžeme jako jediní na trhu namíchat našim klientům koktejl zajištěných fondů tak, aby se vhodně doplňovaly a celkově vydělaly více,“ dodal Barta. Podle něj tuto skutečnost dokládají data o průměrném zhodnocení současných zajištěných fondů ČSOB, jenž dosahuje v průměru přes 5 procent ročně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).