Hlavní navigace

Společnost ČSOB Leasing začala nabízet operativní leasing pro soukromé osoby

Společnost ČSOB Leasing uvedla na trh nový produkt operativního leasingu pro soukromé osoby pod názvem Rent4U (Rent for you). Využívá tak novely zákona o DPH platné od počátku letošního dubna, která zavedením odpočtu DPH z pořizovací ceny osobních vozidel spuštění nového produktu umožnila. Jedná se o zcela nový typ operativního nájmu vhodný pro všechny osoby – nepodnikatele, kteří netouží vůz vlastnit, ale chtějí jej bez zbytečných starostí užívat.

Sdílet

Konečně byla odstraněna daňová vada na kráse operativního leasingu pro soukromé osoby, která zavedení produktu bránila. Za dřívější legislativy by totiž zákazník (neplátce DPH) platil vlastně dvakrát DPH, což produkt nepřiměřeně zdražovalo. Chopili jsme se příležitosti dané novou legislativou a okamžitě jsme nabídli nový produkt – operativní nájem pro soukromé osoby Rent4U. Na západ od našich hranic již tento způsob financování dávno funguje a operativně řeší různou potřebu auta v jednotlivých životních etapách zákazníka. Za fixní měsíční splátku Rent4U mění zákazník v průběhu života auta podle své aktuální potřeby, např. po dokončení školy si pořídí minivůz s měsíční splátkou ve výši 5 600 Kč, po svatbě střední třídu se splátkou 7 400 Kč a když se narodí děti, potřebuje větší rodinný vůz, za který pak platí měsíčně 8 600 Kč. Neplatí žádnou akontaci a u každého automobilu splácí pouze rozdíl mezi pořizovací cenou a cenou zůstatkovou, kterou bude mít auto na konci nájmu. Navíc využívá slev získaných leasingovou společností na každé auto ve výši 14 – 30 procent. Výsledná měsíční splátka je tak nižší než u finančního leasingu a navíc je možné si připlatit služby z nabídky full service – od výměny kapalin a pneumatik včetně veškerého servisu až třeba po střežení auta satelitním systémem, popisuje výhody nového produktu výkonný ředitel pro finanční řízení Petr Jeníček.

Je běžnou praxí, že člověk cenu, kterou utrží za prodej svého starého auta, použije na akontaci u nového leasingu, který pak další čtyři nebo pět let splácí. Časem auto opět prodá a peníze obratem investuje do nového leasingu či úvěru. V autě má tak po celý život vázané peníze, které nemůže využít jinak, vysvětluje manažerka týmu full service leasing Martina Beránková. Tento produkt má před sebou velkou budoucnost. Uvidíme však, do jaké míry je pro konzervativní české zákazníky důležité automobil formálně vlastnit, dodává s úsměvem Martina Beránková.

Nabídka Rent4U platí pro osobní vozy všech značek a modelů. Zákazník neskládá žádnou akontaci a ke schválení žádosti o financování předkládá stejné doklady jako u finančního leasingu. Smlouvu uzavírá na předem stanovený roční počet najetých kilometrů. Nájemní smlouvu je možné v průběhu jejího trvání v případě potřeby prodlužovat nebo krátit – stejně jako sjednaný roční počet najetých kilometrů.

Společnost ČSOB Leasing uzavřela v roce 2008 přes 2 000 smluv na operativní leasing automobilů, strojů a zařízení, a to v celkové hodnotě 1,7 miliardy Kč bez DPH. Společnost tak dosáhla 56procentního růstu v oblasti operativního leasingu, což je téměř třikrát vyšší růstové tempo, než jakého dosáhl v loňském roce celý trh (19,7 %). ČSOB Leasing, největší univerzální leasingová společnost v České republice, se v minulém roce v oblasti operativního leasingu posunula ze čtvrté na třetí příčku na trhu a letos se stala dokonce dvojkou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).