Hlavní navigace

ČSOB Leasing vládne českému i slovenskému trhu

ČSOB Leasing je jedničkou nejen na českém, ale i na slovenském leasingovém trhu. Obě dvě společnosti, ČSOB Leasing ČR a ČSOB Leasing SR, dosáhly v loňském roce svých historicky rekordních obratů a předstihly tak své konkurenty v ČR i SR. ČSOB Leasing ČR je v čele českého leasingového trhu již od roku 2001 a v průběhu loňského roku svůj odstup od konkurence ještě výrazně zvýšil. Na Slovensku společnost ČSOB Leasing SR v roce 2005 znovu zaujala první příčku leasingového trhu.

Sdílet

Dominantním produktem obou společností je finanční leasing. Významný podíl na obratu ČSOB Leasing SR má spotřebitelský úvěr, který společnost ČSOB Leasing ČR s velkým úspěchem uvedla na trh v polovině loňského roku.

Srovnání produktové struktury celkového obratu
Společnost Finanční leasing Operativní leasing Splátkový prodej Spotřebitelský úvěr
ČSOB Leasing ČR 88 % 3,5 % 4 % 4,5 %
ČSOB Leasing SR 79 % 4,2 % 6 % 10,8 %

ČSOB Leasing ČR profinancoval v roce 2005 svým zákazníkům dopravní prostředky, stroje a zařízení v objemu 18,24 miliardy českých korun. Tržní podíl ČSOB Leasing ČR na českém leasingovém trhu movitostí dosáhl v roce 2005 hodnoty 16,1 procent a ve srovnání s rokem 2004 vzrostl o 2,28 procentního bodu. „Rekordní výsledky ČSOB Leasing a růst objemu obchodu o více než 24 % jsou projevem správnosti dlouhodobé obchodní strategie. Vedle našich výsledků je dobrým signálem i celkový růst leasingového trhu,“ uvedla obchodní ředitelka ČSOB Leasing ČR Ing. Andrea Kupková.

ČSOB Leasing SR dosáhnul obratu ve výši 9,34 miliardy slovenských korun. Meziročním růstem o 26,9 % tak dokázal překonat nejen všechny konkurenty, ale i rekordní dynamiku slovenského leasingového trhu (růst trhu o 22,6 %). ČSOB Leasing SR jako jediná z TOP5 slovenských leasingových společnosti zvýšila svůj tržní podíl na celkovém trhu financování movitostí ze 16,5 procent na 17,1 procent.

Obě společnosti, ČSOB Leasing ČR a ČSOB Leasing SR, poskytují obdobné leasingové služby pro financování dopravní techniky, strojů a zařízení na dvou národních trzích. Společnost ČSOB Leasing ČR oslavila v roce 2005 desetileté výročí svého založení, ČSOB Leasing SR oslaví 10 let svého úspěšného působení na trhu právě v letošním roce.

ČSOB Leasing, a.s., (ČR) je 100% dceřinou společností Československé obchodní banky, a. s., členem Skupiny ČSOB a mezinárodní finanční skupiny KBC Group. ČSOB Leasing je univerzální leasingová společnost a již od roku 2001 zaujímá první místo mezi leasingovými společnostmi. Prostřednictvím 14 poboček poskytuje finanční služby pro všechny podnikatelské subjekty i pro fyzické osoby nepodnikatele v oblasti financování dopravní techniky, strojů, zařízení, investičních celků a výpočetní techniky. ČSOB Leasing je držitelem certifikátu jakosti dle normy ISO 9001:2000. Kvalitu služeb dokládá ČSOB Leasing certifikátem podle norem jakosti ISO již od roku 1999.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).