Hlavní navigace

ČSOB Leasing v prvním pololetí 2005 jedničkou na leasingovém trhu

Praha, 4. 8. 2005 – Společnost ČSOB Leasing, a.s., je i v průběhu letošního roku stále v čele českého leasingového trhu. Vyplývá to ze zprávy za období leden až červen 2005, kterou zveřejnila Česká leasingová a finanční asociace.

Sdílet

Za první pololetí letošního roku ČSOB Leasing uzavřel obchody v celkové hodnotě 8 064 mil. Kč. Objem nově uzavřených obchodů tak vzrostl v meziročním srovnání o 1 128 mil. Kč, což představuje nárůst o více než 16 %. Před dvojkou na trhu má tak ČSOB Leasing náskok téměř miliardu korun. Více než 95 % z celkových obchodů tvořil leasing, který dosáhnul výše 7 661 mil. Kč. Podíl společnosti ČSOB Leasing na trhu leasingu movitostí vzrostl ve srovnání s koncem roku 2004 o 1,6 pr­ocentního bodu na 15,4 %.

ČSOB Leasing je lídrem leasingového trhu již od roku 2001, tedy již pátým rokem. Silný meziroční růst potvrzuje správnost naší strategie založené na kvalitě poskytovaných služeb, individuálním přístupu k zákazníkům a trvalém posilováním spolupráce s obchodními partnery, řekl k výsledkům předseda představenstva a generální ředitel ČSOB Leasing Karel Bouček. Pozitivně se rovněž projevuje nasazení procesního řízení ve firmě, které umožňuje efektivní řízení a rychlé změny, doplnil Karel Bouček. Výsledky prvního pololetí jsou důkazem spokojenosti našich zákazníků a obchodních partnerů, kterým poskytujeme rychlé a komfortní služby, komentovala dosažené obchodní výsledky obchodní ředitelka ČSOB Leasing Andrea Kupková.

Leasingový trh vzrostl v meziročním srovnání o cca 3,7 %, což svědčí o tom, že leasing je standardní formou financování nejen pro podnikatelské subjekty, ale i spotřebitele a těší se rostoucí oblibě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).