Hlavní navigace

ČSOB Leasing v pololetí obhájil svoji pozici jedničky na trhu

I v prvním pololetí letošního roku pokračoval růst největší tuzemské leasingové společnosti ČSOB Leasing. Během tohoto období dosáhl obrat jeho nově uzavřených obchodů sumy 7,34 miliardy korun, což meziročně představuje nárůst o více než 9 %. Tímto výsledkem obhájil ČSOB leasing svoji pozici jedničky na tuzemském leasingovém trhu. Výrazného zvýšení bylo dosaženo zejména v prodejích na splátky, kterých kupující firmy využívají zejména v případech, kdy potřebují prokázat vlastnictví k pořizovanému předmětu nebo ihned odpočíst daň z přidané hodnoty.

Sdílet

Samotný objem leasingových obchodů ČSOB Leasing v prvním polovině roku meziročně vzrostl o více než tři procenta. Největší zájem byl stále o leasing osobních automobilů, ale podobný objem byl dosažen také u obchodů s nákladními a užitkovými vozidly. „Věřím, že se v našich výsledcích odráží snaha o individuální přístup k zákazníkům, ale také široké spektrum nabídky. Proto budeme dále přicházet s nabídkou nových služeb a různých variant financování,“ řekl k pololetním výsledkům místopředseda představenstva a výkonný ředitel pro obchod ČSOB Leasing Josef Rosenkranz. V nedávné době nabídl ČSOB Leasing svým zákazníkům například zprostředkování výhodného pojištění pro vozidla i po ukončení leasingu nebo opětovné uzavření leasingové smlouvy na stejný předmět, tzv. cash back.

ČSOB Leasing je univerzální leasingová společnost s celorepublikovou působností a patří do Skupiny ČSOB. Poskytuje finanční služby pro podnikatelské subjekty i pro fyzické osoby nepodnikatele v oblasti financování dopravní techniky, strojů, zařízení, technologií, investičních celků a výpočetní techniky. Svým zákazníkům nabízí kompletní škálu leasingových produktů včetně financování v EUR a USD, dále splátkový prodej a také nájem – operativní leasing. V hodnocení 100 nejvýznam­nějších firem ČR v kategorii ostatních finančních společností, které v červnu 2003 zveřejnilo sdružení CZECH TOP 100, obsadila společnost ČSOB Leasing první místo. V loňském roce byla společnosti ČSOB Leasing na základě provedeného auditu jakosti potvrzena platnost evropské certifikace ISO 9001.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).