Hlavní navigace

ČSOB Leasing trvale na špici leasingového trhu

Praha, 15. 11. 2004 – Společnost ČSOB Leasing je i v průběhu letošního roku lídrem českého leasingového trhu. Vyplývá to ze srovnání, které na základě výsledků za prvních devět měsíců roku 2004 zveřejnila Asociace leasingových společností České republiky. Tyto výsledky opět potvrdily, že jako jediná společnost z prvních třech největších společností na trhu ČSOB Leasing v meziročním srovnání zvýšil svůj tržní podíl na leasingovém trhu. „Podíl naší společnosti na trhu si udržuje růstový trend, což svědčí o konkurenceschopnosti ČSOB Leasing a o výborném zvládnutí oboru naší činnosti,“ řekl k výsledkům předseda představenstva a generální ředitel ČSOB Leasing Karel Bouček. Za první tři čtvrtletí letošního roku ČSOB Leasing uzavřel leasingové smlouvy v celkové hodnotě 9,8 mld. Kč. Jedničkou zůstává ČSOB Leasing i v oblasti splátkového prodeje, kde hodnota uzavřených smluv za uvedené období dosáhla 583 mil. Kč.

Sdílet

Oproti stavu v pololetí 2004 se zmírnil pokles celkového objemu leasingu movitých věcí, ve srovnání s 1.- 3. čtvrtletím roku 2003 poklesl ve stejném období letošního roku o cca 4,8 % (při inflaci 3 %). K celkové velikosti leasingového trhu se nejedná o nějaké podstatnější změny. Navíc český leasingový trh úspěšně zvládnul vstup České republiky do Evropské unie, komentuje situaci Karel Bouček.

Podle údajů Asociace ve srovnáním se stejným obdobím loňského roku stoupl zejména podíl leasingu těžších dopravních prostředků z 26,2 % na 37,8 %, naopak meziročně poklesl podíl leasingu osobních a lehkých užitkových automobilů z 51 % na 39,3 %. Toto je v přímém důsledku nižších letošních prodejů v této komoditě. Na stejné úrovni jako vloni se udržuje podíl leasingu strojů a zařízení a leasing počítačů a vybavení kanceláří.

Pořadí 3 největších leasingových společností podle celkového objemu nově uzavřených obchodů
Společnost CelkovĂ˝ objem leasingovĂ˝ch obchodĂš za leden â�� zåøà 2004 (v mil Kè)
ČSOB Leasing, a.s. 9 768
CAC Leasing, a.s. 8 788
ŠkoFIN, s.r.o. 7 284

Zdroj: Asociace leasingových společností

Vývoj tržního podílu ČSOB Leasing na leasingovém trhu v roce 2004
Období Tržní podíl na leasingovém trhu
1. čtvrtletí 2004 12,83 %
2. čtvrtletí 2004 13,67 %
3. čtvrtletí 2004 13,76 %

Zdroj: Asociace leasingových společností

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).