Hlavní navigace

Společnost ČSOB Leasing se stala č. 3 na českém trhu s operativním leasingem

Společnost ČSOB Leasing uzavřela v roce 2008 přes 2000 smluv na operativní leasing automobilů, strojů a zařízení, a to v celkové hodnotě 1,7 miliardy korun bez DPH. Společnost tak dosáhla 56procentního růstu v oblasti operativního leasingu, což je téměř třikrát vyšší růstové tempo, než jakého dosáhl v loňském roce celý trh (19,7 %). ČSOB Leasing, největší univerzální leasingová společnost v České republice, se v minulém roce v oblasti operativního leasingu posunula ze čtvrtého na třetí místo na trhu.

Sdílet

Podíl operativního leasingu na celkovém leasingu movitých věcí v ČR rostl v loňském roce ještě vyšším tempem než v letech předchozích (v roce 2007 to bylo 12,5 %, v roce 2006 14 %, v roce 2005 12 % a v roce 2004 8 %). V roce 2008 dosáhl růst 19,7 %, což je historicky nejvyšší nárůst u tohoto typu financování v ČR. Petr Jeníček, místopředseda představenstva a výkonný ředitel pro finanční řízení ČSOB Leasing, komentuje situaci na trhu: Podle našeho názoru bude rozvoj operativního leasingu pokračovat i letos. Po přijetí chystané novely zákona o DPH se u operativního leasingu otevírají další možnosti, a to zejména pro menší i střední podniky, kam se tato služba nejvíce rozšiřuje. I my se na tuto oblast stále více soustředíme a jsme zde velmi aktivní a úspěšní. Oproti konkurenci máme řadu výhod: největší servisní síť a největší celorepublikovou síť vlastních poboček a obchodních zástupců. Jako univerzální leasingová společnost nabízíme komplexní přístup; financujeme totiž všechny komodity, tedy kromě dopravní techniky i pořízení a provoz strojů a zařízení, zejména stavební a manipulační techniky, ale i informačních technologií.

Pod obchodní značkou ČSOB Autolease nabízí společnost ČSOB Leasing kompletní řadu produktů a služeb: full service leasing, fleet management, operativní leasing bez služeb i leaseback. Kvalita služeb je certifikována normou ISO 9001:2000.

V červnu 2008 uvedla společnost ČSOB Leasing na trh nový typ kalkulace pro full service leasing s názvem Flotila, jenž je určen především pro střední a větší vozové parky. Produkt vychází z principu otevřené kalkulace a nabízí celou řadu služeb, ze kterých si zákazník před uzavřením smlouvy vybírá. Do měsíční částky nájemného je zahrnuta zálohová platba na služby, jež je zákazníkovi vyúčtována po ukončení doby nájmu vozidla. V případě přeplatku rozdíl zákazníkovi vracíme, v případě záporného výsledku vyúčtování jdou tyto ztráty na náklady naší společnosti a zákazník nic nedoplácí. Zúčtování probíhá vždy na konci nájmu pěti a více vozidel. Tento druh kalkulace zajišťuje zákazníkovi rovnoměrné splátky po celou dobu nájmu a jistotu, že jeho náklady nepřesáhnou dohodnutou částku a může se tak věnovat svému hlavnímu podnikání a nezatěžovat se těmito podpůrnými činnostmi, vysvětluje Petr Jeníček.

Pro malé firmy je pak určena varianta kalkulace Ekonom AŠ zahrnující servisní služby v síti servisních středisek Auto Štangl. Ekonom AŠ je unikátním produktem svého druhu na trhu a přináší zákazníkům značné úspory na servisních nákladech, doplňuje Petr Jeníček.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).