Hlavní navigace

ČSOB Leasing po čtvrté obhájil své prvenství na trhu

Praha, 15. 2. 2005 – Společnost ČSOB Leasing, a.s., je s celkovým obratem 14 670 mil. Kč trvale na první příčce mezi leasingovými společnostmi, jak vyplývá z výsledků Asociace leasingových společností České republiky. Toto prvenství drží ČSOB Leasing nepřetržitě od roku 2001, tedy již čtvrtým rokem. Společnost v roce 2004 uzavřela v rámci leasingových produktů necelých 20 tis. smluv v celkovém objemu 13 752 mil. Kč, což znamená meziroční růst o 1,3 %. Ve srovnání s rokem 2003 vzrostl tak společnosti ČSOB Leasing podíl na leasingovém trhu ze 13,26 % na 13,82 %, což je růst o více než 4 %.

Sdílet

V meziročním srovnání s rokem 2003 nejvíce rostl leasing nákladních a užitkových automobilů, a to o 22 %, dále pak leasing strojů a zařízení – o 17 %. Naopak leasing osobních automobilů poklesl o více než 26 %, což je přímým důsledkem poklesu prodejů v této komoditě.

Těchto výsledků jsme dosáhli i po změnách, kterými prošel český leasingový trh v loňském roce. Jsem přesvědčen o tom, že příčinou úspěšného zvládnutí loňského roku je především vysoká úroveň našich zákaznických služeb, ale i radikální vnitřní organizační a procesní změny podporující obchodní aktivity, které jsme v loňském roce provedli. Úspěšný rozvoj naší společnosti jasně dokládá, že naše orientace na zákazníka je správná, komentuje výsledky společnosti Karel Bouček, předseda představenstva a generální ředitel společnosti ČSOB Leasing, a.s.

Jan Dryák
marketing a PR

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).