Hlavní navigace

ČSOB Leasing bude spravovat flotilu skupiny ČSOB čítající téměř 1 000 vozů

Společnost ČSOB Leasing přebírá do správy vozový park celé skupiny ČSOB čítající téměř 1 000 vozidel. V roce 2007 převzala společnost ČSOB Leasing správu vozového parku mateřské společnosti ČSOB a Poštovní spořitelny, který dnes čítá téměř 650 vozů. Počátkem loňského roku přibylo 18 vozů ČSOB Pojišťovny a v letošním roce dalších 67 vozů Hypoteční banky.

Sdílet

Společnost ČSOB Leasing nyní spravuje flotilu 900 vozidel, což znamená více než 50procentní podíl na trhu fleet managementu v ČR. Letos navíc poskytla full service leasing na 28 vozů Českomoravské stavební spořitelny s cílem financování celého vozového parku o počtu 44 vozů a do ledna 2010 převezme správu dalších téměř 50 firemních vozů ostatních společností skupiny ČSOB. Společnost ČSOB Leasing, jednička leasingového trhu, dokáže přizpůsobit svou nabídku firmě jakékoli velikosti. Je jedno, zda čítá jedno či stovky vozidel.

Využití operativního leasingu ČSOB Autolease přináší vyšší komfort pro řidiče firemních vozidel, ale hlavně je přínosem pro firmu, která může věnovat více úsilí a času klientům, a ušetřit si tak každodenní provozní starosti. Toto moderní řešení představuje pro řidiče i správce autoparku významnou úsporu administrativy a zvýšení efektivity práce. Našim klientům přidělíme vlastního account manažera, který se stává jejich klíčovým kontaktem pro vyřizování všech požadavků, říká Martina Beránková, manažerka týmu Full service leasing.

Všem řidičům vozů ve správě ČSOB Leasing je 24 hodin denně a 7 dní v týdnu k dispozici hotline pro havarijní situace, dále komplexní asistenční služba jako součást pojištění, individuální likvidátoři pojistných událostí, zajištění opravy vozidel včetně převozu vozidel k servisní prohlídce či opravě do autorizované dílny a zpět, elektronická kniha jízd na bázi systému GPS a řada dalších komfortních služeb. Informační portál eLeasing od ČSOB Leasing poskytuje ČMSS aktuální přehled o provozních nákladech vozidel i o celkových nákladech vozového parku podle jednotlivých služeb. To je velmi důležité pro řízené čerpání nákladů na jednotlivá vozidla, a tím i pro snižování a zefektivňování nákladů na provoz vozového parku, uvádí Rostislav Trávníček, ředitel marketingu a komunikace Českomoravské stavební spořitelny.

Společnost ČSOB Leasing zaměřuje své aktivity nejen do vlastní skupiny, ale své služby poskytuje i dalším společnostem, a to od těch nejmenších až po velké korporace. Společnost se například stala klíčovým dodavatelem služeb operativního leasingu užitkových i nákladních automobilů pro společnost Škoda Auto, a. s. V roce 2008 jsme v Mladé Boleslavi předali více než 90 vozidel a úspěšně implementovali veškeré související procesy podle požadavků společnosti Škoda Auto, a. s., upřesňuje Martina Beránková.

Operativní leasing je v současné době ve firemní sféře nejprogresivněji rostoucí formou financování. Podíl operativního leasingu na celkovém leasingu movitých věcí dosáhl v roce 2008 19,7 %, což je více než 50procentní nárůst oproti roku 2007. ČSOB Leasing se letos v oblasti operativního leasingu posunul na druhé místo na trhu. Společnost nabízí financování firemních automobilů formou operativního leasingu, full service leasingu či fleet managementu pod názvem ČSOB Autolease.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).