Hlavní navigace

ČSOB Leasing bude financovat celou flotilu společnosti Dalkia Česká republika

[Tisková zpráva] Společnost ČSOB Leasing se stala poskytovatelem operativního leasingu pro společnost Dalkia Česká republika.

Sdílet

Největší leasingová společnost v České republice uspěla v listopadu loňského roku v poptávkovém řízení se svými produkty full service leasing pod obchodní značkou ČSOB Autolease. Do konce roku 2009 ČSOB Leasing vykoupil od společnosti Dalkia Česká republika 130 osobních, užitkových a nákladních automobilů, ale i strojů a zařízení a poskytnul na ně zpětný operativní leasing. V letošním roce bude Dalkia Česká republika rozšiřovat vozový park o cca 50 nových vozidel formou full service leasingu a během následujících čtyř let o zhruba dalších 200 nových vozidel. Výhledově budou tuto službu využívat také její dceřiné společnosti.

„Dalkia Česká republika bude pro správu svého vozového parku využívat náš produkt Flotila, který je určen především pro střední a větší vozové parky. Výhodou tohoto typu kalkulace je hromadné vyúčtování provozních nákladů při ukončení smluv. V případě přeplatku rozdíl zákazníkovi vracíme, v případě záporného výsledku vyúčtování jdou ztráty na vrub naší společnosti a zákazník nic nedoplácí,“ řekl výkonný ředitel ČSOB Leasing pro finanční řízení Petr Jeníček. „Tento produkt letos získal ocenění v obou anketách pořádaných prestižními časopisy Fleet a Flotila pro nejlepší flotilový produkt roku 2009,“ doplnil Petr Jeníček.

Poptávkové řízení na poskytovatele operativního leasingu vyhlásila společnost Dalkia Česká republika v únoru 2009. Tendru na financování a správu osobních, užitkových a nákladních automobilů, strojů a zařízení (vysokozdvižné vozíky, kolové rypadlo a buldozer) se zúčastnili nejvýznamnější poskytovatelé operativního leasingu v oboru. „Dosud jsme nakupovali všechna vozidla, stroje i zařízení za hotové a sami jsme se starali o jejich správu a provoz. Od operativního leasingu očekáváme nejen finanční úspory, ale i vysoký uživatelský komfort pro jednotlivé řidiče, kteří mohou automobily plně využívat jako „výrobní prostředek“, přičemž údržbu a ostatní péči zabezpečuje leasingová společnost. Společnost ČSOB Leasing u nás zajistila plynulý přechod na operativní leasing, čímž potvrdila svou pozici profesionálního poskytovatele služeb full service leasingu,“ řekl finanční ředitel společnosti Dalkia Česká republika François Leimgruber.

„V poptávkových řízeních, do nichž jsme díky našemu rostoucímu renomé v oblasti operativního leasingu zváni stále častěji, jsme kromě vozů a strojů společnosti Dalkia Česká republika získali také další financování flotil o velikosti desítek až stovek aut, jako je vozový park společnosti I & C Energo, mediální skupiny Mafra a řady dalších,“ řekl Jiří Štoček, Senior Sales Manager týmu Full Service Leasing.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).