Hlavní navigace

ČSOB Kreditní karty užívají jejich majitelé nejčastěji k nákupům do 500 korun

Ačkoliv ČSOB Kreditní karta umožňuje využít bezúročného období také pro výběr hotovostí z bankomatů, většina jejích majitelů využívá tento produkt k placení u obchodníků. Vyplývá to ze statistiky ČSOB, která v průběhu uplynulých 12 měsíců statisticky zpracovávala chování svých zákazníků. V tomto období byla ČSOB Kreditní karta využita na obchodních místech v 85% procentech případů, zatímco pro výběr z bankomatů sloužila u 15% transakcí.

Sdílet

Výhodou ČSOB kreditní karty, která počátkem dubna oslaví své první narozeniny, jsou nižší poplatky (400 korun ročně), zajímavá úroková sazba (19,2%) a vysoký maximální úvěrový limit (250 tisíc korun). Čtvrtinu kreditních karet využívají klienti z pražského regionu, nejméně zájemců si kreditka našla v jihočeském regionu. Vysoký počet karet byl také vydán na severní (22 procent) a jižní Moravě (16 procent). „Kreditní kartu profilujeme jako alternativu ke splátkovému prodeji. Aniž by byl klient vázán účelem nebo možností obchodníka poskytnout zboží na splátky, kreditní karta mu umožní mít úvěrový rámec vždy s sebou. Může ji použít k hotovostnímu anebo bezhotovostnímu placení a úvěr během 45 dní bez úroku uhradit. Podmínky ČSOB Kreditní karty jsme nastavili tak, aby měl klient vždy po ruce rychlé a levné peníze,“ sdělil Milan Tománek, ředitel komunikace ČSOB.

Kartu zákazníci podle statistiky nejčastěji využívali k nákupům v hodnotě do pěti set korun. Při výběrech z bankomatů převládaly částky mezi dvěma a pěti tisíci korun. Průměrná transakce uskutečněná ČSOB Kreditními kartami je 1100 korun. Každý měsíc jsou přitom prostřednictvím každé ČSOB kreditních karet provedeny v průměru zhruba 3 transakce.

S ČSOB Kreditní kartou lze platit také v zahraničí, kde především její majitel přivítá možné spojení s cestovním pojištěním nebo pojištěním v případě ztráty či krádeže. Specialitou ČSOB Kreditní karty je pak pojištění právní ochrany D.A.S. pro řidiče motorových vozidel. Tato pojistka je určena k podpoře majitele karty při prosazování jeho právních zájmů a nese též za majitele karty riziko nákladů takto vzniklých v ČR a evropských zemích. Klienti ke kreditní kartě mohou také využít pojištění proti neoprávněnému použití karty v důsledku její ztráty nebo odcizení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).