Hlavní navigace

ČSOB k novému zjednodušenému sazebníku zprovoznila také zvláštní zelenou linku pro dotazy k cenám svých služeb

Od začátku ledna mohou všichni volající na zelenou linku ČSOB využít novou provolbu na informace o cenách za služby banky. Základní menu na čísle 800 110 808 přímo obsahuje možnost „Informace o cenách našich služeb“. Jakmile ji volající zvolí, je spojen s klientským poradcem, se kterým může řešit jakékoliv dotazy týkající se sazebníku či jednotlivých cen. Jde o další, v pořadí již třetí krok banky ke zvýšení transparentnosti cen a k jejich zjednodušení. Ve třetím čtvrtletí roku 2005 představila ČSOB svou webovou kalkulačku poplatků na www.csob.cz/poplatky, počátkem roku pak výrazně jednodušší Novoroční sazebník (platit začíná od 1. února), a do třetice zavedla speciální funkcionalitu k cenovým dotazům na zelené lince.

V novém formátu „novoročního sazebníku“ se klienti budou snadno orientovat a v případě nejasnosti mohou zdarma využít informační linku s nepřetržitým provozem, uvedl Pavel Kavánek, předseda představenstva a generální ředitel ČSOB. Naše současné iniciativy dokazují, že kvalita pro nás není jen dokonalý produkt a vstřícná obsluha, ale stejně tak i srozumitelná a přehledná související dokumentace. Naši klienti oceňují, že na rozdíl od jiných bank již 20 měsíců držíme všechny základní ceny, dodal.

Podle našich zkušeností z řady trhů po celém světě mohou podobné aktivity, jako je kalkulačka poplatků či zelená informační linka o poplatcích, zvýšit spokojenost klientů a jejich loajalitu k bance. To má samozřejmě pozitivní vliv také na míru využití jednotlivých produktů banky, uvedl Patrik Horný, generální ředitel společnosti Capgemini Czech Republic, která se zabývá mimo jiné expertním poradenstvím v oblasti bankovního podnikání.

ČSOB nově sazebník zorganizovala do tabulek srovnávajících cenu nabízených účtů a jejich funkcionality, čímž se zvýší přehlednost sazebníku a usnadní klientům orientaci v něm. Sazebník pro fyzické osoby bude mít pouze 8 kapitol namísto dosavadních 11 a položky v něm budou nově budou seřazeny podle četnosti jejich užívání klienty. Rozsah je snížen ze 30 na 10 stran textu. ČSOB totiž ze základního sazebníku vypustila 215 položek.