Hlavní navigace

ČSOB již potřetí za sebou získala prestižní ocenění pro nejlepší banku poskytující devizové služby v ČR

Stejně jako v předchozích dvou letech se podle hodnocení magazínu Global Finance umístila ČSOB na prvním místě pro rok 2006 v oblasti směnných operací v České republice.

Potvrdila tak své vedoucí postavení v této oblasti. Z ceny máme velkou radost. Jde o již několikáté mezinárodní ocenění, které svědčí o jednom – kvalita našich služeb a práce našich bankéřů jsou na světové úrovni, prohlásil Milan Tománek, ředitel komunikace ČSOB. Banka se tak trvale ocitá ve společnosti světových gigantů jako je Citigroup v USA, Deutsche Bank v Německu, či BNP Paribas ve Francii.

V ČSOB si uvědomujeme, že většina podnikatelů či menších firem nemá čas sledovat aktuální vývoj devizových trhů, ani veškeré souvislosti. Proto jim tyto informace nabízíme v rámci našich dealingových pracovišť, které jsou rozmístěny také v regionech. Vyškolení specialisté dokáží každému podnikateli ukázat cesty, jak v této oblasti ušetřit a jak se zajistit proti výkyvům směnného kurzu, doplňuje Aleš Pospíšil, ředitel bankovnictví ČSOB pro malé a střední podniky. Objem devizových transakcí realizovaných pro klienty meziročně narostl o dalších 15 %. Služby dealingových pracovišť ČSOB tedy již využívá více než 7000 středních a malých firem či podnikatelů.

Důležitým doplňkem směnných operací jsou zahraniční platby. I zde je nabídka ČSOB unikátní. ČSOB zvýhodňuje přeshraniční „euro“ platby a také automatizované platby a tím přispívá k rozvoji malých a středních podniků a podporuje jejich exportní aktivity. Klienti se velice rychle naučili těchto výhod využívat a tak poměr automatizovaných plateb stoupl z původních 21,3 % v červnu 2004 na současných 39,5 %. Obdobný vývoj je i u přeshraničních „euro plateb“ (15,7 % oproti 25,9 % u vyšlých plateb a 22,9 % a 39,4 % u došlých plateb). Zde se dá navíc očekávat velký skok na počátku roku 2006, kdy se hranice pro přeshraniční „euro“ platby zvýší na 50.000 EUR.