Hlavní navigace

ČSOB již počtvrté v řadě nejlepší bankou v ČR pro zahraniční obchod

[Tisková zpráva] ČSOB opět obhájila prvenství mezi tuzemskými bankami na poli služeb pro zahraniční obchod. Renomovaný ekonomický časopis Global Finance Magazine ji v této kategorii již počtvrté za sebou vyhlásil bankou roku.

Sdílet

Jedná se o čtvrtý ročník soutěže, do kterého je zahrnuta i Česká republika. O ocenění rozhodli odborníci z řad ekonomů, ředitelů firem zabývajících se exportem a expertů na nové technologie.

„Dostupnost exportního financování za rozumnou cenu je absolutní nutnost pro zdraví celosvětové ekonomiky. Zvolili jsme banky, které nejlépe odpovídají požadavkům společností po celém světě, a které se zabývají obchodem přes hranice,“ řekl Joseph D. Giarraputo, vydavatel a prezident časopisu Global Finance.

„Rok 2010 zaznamenal oproti roku 2009 oživení na poli zahraničního obchodu. Jsme velice rádi, že jsme opětovně získali toto ocenění a upevnili si tak svou pozici v této oblasti. ČSOB podpořila v tomto nelehkém období stávající i nové klienty, kteří pomohli oživit zahraniční obchod. Ocenění vnímáme také jako uznání kvality práce zaměstnanců ČSOB a potvrzení jejich důležité role na poli financování zahraničního obchodu,“ uvedla Dagmar Dvořáková, ředitelka útvaru Exportní a strukturované financování ČSOB.

Kromě toho, že je ČSOB stále leaderem na poli dokumentárních transakcí v oblasti mezinárodního obchodu českých firem, podpořila banka v roce 2010 české vývozce strojního zařízení a investičních celků poskytnutím 21 nových exportních odběratelských úvěrů v celkovém objemu přes 2 miliardy korun. S podporou pojištění EGAP se podařilo poskytnout exportní úvěry do 8 teritorií a současně tak také eliminovat platební rizika českých exportérů do problémovějších zemí. Příkladem může být podpora velkého vývozního kontraktu klienta ČSOB do Běloruska na dodávku technologie a služeb s tím spojených pro státní rafinérii. Na tomto financování spolupracují pod vedením ČSOB další tři banky včetně státem vlastněné ČEB.

Vedle ČSOB získala cenu i její mateřská společnost KBC v Belgii. Porota zvolila nejlepšího poskytovatele služeb v zahraničním obchodě na základě několika kritérií. Banky v 71 zemích světa hodnotila podle objemu transakcí, rozsahu globálního pokrytí, zákaznického servisu, stanovení nízkých cen a inovativních technologií. Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).