Hlavní navigace

ČSOB je první bankou, která nabízí zabezpečené platby kartou v internetových obchodech

ČSOB začala ve spolupráci se společností MUZO (člen skupiny Global Payments) nabízet realizaci bezpečných on-line plateb kartou v internetových obchodech prostřednictvím nové služby E-commerce ČSOB. Narozdíl od jiných způsobů internetové akceptace platebních karet je tato služba bezpečná jak pro klienta, tak pro obchodníka a díky zabezpečení všech komunikačních kanálů poskytuje dostatečnou ochranu proti podvodným transakcím.

Sdílet

E-commerce ČSOB je postaven na technologickém řešení 3-D Secure, které podporují dvě největší karetní asociace – MasterCard a Visa. Toto řešení umožňuje ověřit během internetové transakce držitele karty u jeho vydavatelské banky, čímž se snižuje riziko reklamací transakce ze strany držitele karty. Veškeré údaje o platbách jsou předávány zabezpečenou cestou a navíc obchodník nemá přístup k informacím o platební kartě klienta.

E-commerce ČSOB je bezpečná a rychlá platební metoda, která ověřením držitele karty snižuje riziko podvodných transakcí. Zároveň poskytuje klientovi i obchodníkovi stejnou míru jistoty jako v případě elektronické platby kartou v kamenném obchodě, uvedl Petr Skála, ředitel útvaru Karty ČSOB.

ČSOB spustila službu E-commerce do provozu spolu se společností Internet Mall, která provozuje v České republice síť specializovaných internetových obchodů. Internet Mall se podílel i na pilotním provozu a testování prostředí a je prvním obchodníkem, který přes tuto platební bránu realizuje transakce.

V současné době většina nakupujících dává přednost platbě za zboží v hotovosti při jeho dodání. Domníváme se, že je to způsobeno i obavou o bezpečnost platebních nástrojů na Internetu. Věříme, že zabezpečené platby kartami na Internetu usnadní nákup i těm, kdo chtějí platit na dálku, uvedl Ondřej Fryc, ředitel společnosti Internet Mall.

Základním předpokladem pro využívání služby E-commerce ČSOB je takové strukturování webových stránek obchodníka, které umožňuje klientům objednávat nabízené zboží či služby prostřednictvím internetu. Pro úspěšnou realizaci platby je nutné, aby vydavatelská banka karty klienta internetového obchodu umožňovala její použití pro platby na internetu, což je obecně možné pro karty typu VISA, VISA Electron, MasterCard nebo Maestro. Většina českých bank však umožňuje využít na internetu pouze embosované (reliéfní) karty.

Pozn.: bližší informace o průběhu platby kartou prostřednictvím služby E-commerce ČSOB budou k dispozici na setkání se zástupci ČSOB, MasterCard, MUZO a společnosti Internet Mall dne 7.7.2004 v 10:00 v budově ČSOB v Revoluční ulici č.p. 11, kdy také bude prezentován reálný nákup zboží v internetovém obchodě prostřednictvím této služby.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).