Hlavní navigace

ČSOB fondy v březnu posilují svou nabídku

[Tisková zpráva] Již týden ČSOB nabízí svým klientům Optimum fund ČSOB Růstový fix 1, který je vhodnou součástí portfolia pro budoucí očekávaný vývoj na finančních trzích a zároveň odráží jejich požadavky. Těm, kteří chtějí mít své peníze neustále po ruce, se nabízí možnost investic do další řady výnosově úspěšných fondů Portfolio Pro.

Sdílet

„Po více než měsíci jsme pro naše klienty připravili zajištěný fond s ochranou vložené investice za stanovených podmínek a růstovou strukturou, kterým je Optimum fund ČSOB Růstový fix 1. Tento fond přesně zapadá do aktuálního tržního prostředí,“ říká Jan Barta, generální ředitel ČSOB Investiční společnosti. „Pozorujeme, že naši klienti jsou stále velmi opatrní a preferují zajištění. Na druhou stranu však hledají něco víc než jen fixní výnos nebo clickové struktury s omezeným potenciálem výnosu, proto jsme pro ně připravili právě tento zajištěný fond,“ doplňuje Jan Barta.

Optimum fund ČSOB Růstový fix 1:

Jedná se o zajištěný fond s konzervativní strukturou s ochranou vložené investice při splatnosti za 5 let a téměř 3 měsíce*. Výnos je vázán na koš 30 světových akcií, přičemž maximální výnos za celou dobu trvání fondu může dosáhnout 36 %. Po šesti měsících trvání investice je podle platných právních předpisů výnos osvobozen od daně z příjmu fyzických osob nepodnikatelů.

Archipel ČSOB Portfolio Pro květen 90:

Tento fond ocení ti klienti, kteří se nechtějí vázat na delší dobu a chtějí mít své peníze v případě potřeby k dispozici. Portfolio Pro květen 90 je fond fondů, který upravuje svou investiční strategii podle aktuální situace, která právě panuje na trhu. Jedná se o dynamičtější produkt s větším potenciálem výnosu, než je například u fondu KBC Master fund ČSOB Multi Invest. Fond je zřízen tak, aby hodnota fondu během 12 měsíců neklesla pod 90 % hodnoty na konci dubna daného roku (tzv. chráněná hodnota)*. Na růstu akciových a dluhopisových trhů se však klient plně podílí. Když se trhům až tak nedaří, je tu ruční brzda, což znamená, že v portfoliu fondu se navyšuje podíl hotovosti (resp. nástrojů peněžního trhu) a tím je zajištěna ochrana před poklesem. Naopak v případě příznivých podmínek dojde k zařazení vyšší rychlosti, tzn. investuje se více do akciové složky.

V březnu nadále zůstávají v platnosti tyto fondy:

Global Partners ČSOB Click s pamětí 4

Optimum fund Maximal Invest – ČSOB Duo Bonus 2

Optimum fund ČSOB Býci a medvědi plus 1

Global Partners ČSOB Fixovaný click 15

Global partners ČSOB Fixovaný click USD 1

Zajištěné fondy jsou jednou z nejzajímavějších forem investování. Svým průměrným ročním výnosem významně převyšují běžné vkladové produkty, na rozdíl od nich lze navíc u zajištěných fondů za podmínek stanovených právními předpisy využít osvobození od 15% srážkové daně. Plusové body zajištěné fondy získávají i tím, že při splatnosti ochraňují původní výši vložených prostředků*. Stav investice lze kdykoli kontrolovat prostřednictvím internetu, přičemž aktuální výši částky lze ze zajištěných fondů kdykoli během několika týdnů vybrat.

* Výnosy v minulosti nezaručují stejnou výkonnost fondů v budoucnu. Hodnota podílu ve fondu může během investičního období kolísat. Vyplacení vložené investice a dosaženého výnosu je v případě zajištěných fondů zajištěno ke dni splatnosti fondu za podmínek uvedených v jeho prospektu. Totéž platí i v případě fondů s částečnou ochranou s tím, že je stanovena míra ochrany a další podmínky uplatnění ochrany (pro konkrétní fond viz výše). Vzhledem k složitosti struktur nabízených produktů je žádoucí využít poradenské služby osobních bankéřů a investičních poradců ČSOB.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).