Hlavní navigace

ČSOB financuje kontrakt, který přináší práci pro 3,5 tisíce lidí

Sdílet

ČSOB se podařilo uspět v konkurenci bankovních domů (KB, UNION BANKA) a uzavřít s firmou OKD, Ostravsko-karvinské koksovny, a.s. „Smlouvu o revolvingovém úvěru“ s maximální výší limitu 100,0 milionů Kč. Financování je určeno na dodávku paliv z produkce OKD a Dolu ČSM pro rakouský podnik Voest-Alpine.

Dlouhodobá smlouva na roky 2001 až 2006 zahrnuje vývoz 6,6 milionu tun koksovatelného uhlí, jednoho milionu tun vysokopecního koksu a 130 tisíc tun koksového prachu. Celkový peněžní objem zakázky v uvedeném časovém horizontu dosahuje 16,5 miliardy korun.

„Jde o velmi významný kontrakt pro celý region,“ zdůraznil předseda představenstva OKD, a.s. Viktor Koláček, „kontrakt představuje jistotu práce pro 3 550 lidí na dobu pěti let“.
„Naším prvotním úkolem je dělat dobré obchody pro naše akcionáře. Samozřejmě jsme ale velmi rádi, když současně prokazatelně přispíváme k sociální stabilitě regionu, k růstu domácí ekonomiky. O tom je právě tento případ. Zajištění práce pro takové množství lidí v regionu s jednou z nejvyšších nezaměstnaností je skvělá věc,“ říká k tomu Miroslav Recmanik z ostravské pobočky ČSOB pro firemní klientelu.

Milan Tománek
výkonný ředitel
řízení komunikace Skupiny ČSOB

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).