Hlavní navigace

ČSOB Akciový fond (PX®) přináší dobré zprávy pro investory

[Tisková zpráva] Drobní investoři se dnes poměrně často vyhýbají akciovým fondů v obavě, že touto cestou je jen malá šance své peníze patřičným způsobem zhodnotit.

Sdílet

Není tomu tak vždy a neplatí to absolutně. Investoři, kteří své peníze vložili do Horizon Access ČSOB Akciového fondu (PX®), který investuje do akcií obsažených v indexu pražské burzy, svého rozhodnutí jistě nelitují. Hodnota fondu se i přes náročné období na trzích dostala za necelé čtyři měsíce o 4,39 % nad svou upisovací hodnotu a i přes jeho lehce kolísavý průběh by měl být do budoucna pro investory správnou volbou.

„Horizon Access ČSOB Akciový fond (PX®) byl vytvořen pro investory, kteří dokážou i v poklesu dohlédnout dále, a vidí potenciální růst tam, kde ho jiní nehledají. Myslím si, že jsme investory nezklamali a prozatím se jim dostalo zajímavého zhodnocení,“ říká Jan Barta, člen představenstva ČSOB Asset Management, a. s., investiční společnost.

Dividendy získané ze 14 akcií v portfoliu fondu Horizon Access ČSOB Český Akciový (PX®) jsou reinvestovány, a proto lze očekávat, že se fondu může podařit výkonností překonat samotný index české burzy. Jde o jeden z prvních indexových fondů v korunách na českém trhu. Velikost vlastního kapitálu fondu je v současnosti 132 milionů korun.

„Zahraniční investoři vnímají Českou republiku jako dobrou investiční příležitost. I přesto se nikdy nevyhneme kolísání trhů. Proto je investování do akciových fondů doporučováno pro dlouhodobější strategie. Na delších horizontech klesá významně riziko poklesu hodnoty takové investice a v případě České republiky se mohou projevit dobré fundamenty titulů v portfoliu fondu. To ukázal i ČSOB Akciový fond (PX®), který si i přes kolísání trhů v dnešní době vede relativně dobře, přestože z hlediska doporučeného investičního horizontu je na korektní hodnocení ještě brzy,“ říká Aleš Prandstetter, investiční stratég ČSOB Asset Management, a.s., investiční společnost.

ČSOB Akciový fond (PX®) je složen ze 14 akcií, z nichž 80 % tvoří čtyři společnosti (Komerční banka, Erste Bank, ČEZ a Telefónica O2). Tento akciový fond je vhodný pro jednorázovou investici i pro pravidelné investování. V případě jednorázové investice je možné vložit minimálně 5 tisíc korun, pravidelně lze pak investovat 500 a více korun měsíčně. Právě pravidelné investice, na rozdíl od jednorázových, do značné míry neutralizují dopady kolísání trhů.

Tisková zpráva má pouze informační povahu a nepředstavuje investiční doporučení k nákupu či prodeji v ní uvedeného produktu. S investováním do fondu je spojeno dosti vysoké riziko kolísání hodnoty investice v průběhu investičního období. Vyplacení vložené investice není zaručeno. Více informací o fondu včetně dalších informací o rizicích, poplatcích a omezeních investiční politiky fondu vzhledem k jeho charakteru naleznete v prospektu a ve zjednodušeném prospektu fondu dostupných v českém jazyce na www.csob.cz.

Index PX® byl vytvořen a je počítán v reálném čase a zveřejňován Burzou cenných papírů Praha. Zkrácené označení indexu je zapsáno jako ochranná známka. Popis, pravidla a složení indexu PX® jsou k dispozici na internetové adrese Burzy cenných papírů Praha www.pse.cz. Na základě uzavření licenční smlouvy s Burzou cenných papírů Praha nebo Burzou cenných papírů Vídeň je poskytnuto nevýhradní oprávnění využívat index PX® ve spojení s finančními produkty emitenta.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).