Hlavní navigace

ČSOB a Korea Exchange Bank uzavřely strategické partnerství v oblasti korporátního bankovnictví pro ČR a SR

ČSOB a Korea Exchange Bank podepsaly strategické partnerství, jehož cílem je poskytovat služby v oblasti korporátního bankovnictví. Banky budou společně nabízet podporu korejským společnostem v České republice a na Slovensku.

Sdílet

Strategické partnerství bylo uzavřeno s výhledem na rostoucí tok nových investic z Jižní Koreje do České republiky a na Slovensko. Kontrakt zahrnuje obchodní spolupráci mezi ČSOB a KEB při podpoře korejských firem, které už v obou zemích podnikají, i těch, které se k tomu teprve chystají. KEB vnáší do partnerství znalosti korejských firem, ČSOB pak znalost českého trhu a komplexní bankovní služby v obou zemích – ČR i SR.

Vedle služeb korporátního bankovnictví ČSOB nabízí služby i korejským občanům, kteří v rámci svých pracovních povinností přicházejí do nových továren v ČR a SR.

„Česká republika a Slovensko se staly pro korejské společnosti strategickými oblastmi v rámci svých evropských operací. Díky spolupráci s ČSOB jsme nyní schopni poskytnout jim kvalitní servis v ČR i SR,“ uvedl Lee Jae-chul, šéf centrály KEB v ČR.

„Jsme potěšeni, že si KEB pro asistenci korejským společnostem v ČR a SR vybralo právě ČSOB. Korejská přítomnost pomůže oběma zemím zařadit se k evropským leaderům v produkci automobilů a ke zvýšení HDP. Považujeme korejskou přítomnost v obou zemích za velmi výrazný krok ve středoevropském měřítku,“ prohlásil Peter Roebben, ředitel korporátního bankovnictví ČSOB.

V budoucnu zvažují obě banky širší spolupráci. Například otevření Korean Desk, která bude pomáhat korejským firmám v hladkém příchodu do nových lokalit. KEB také plánuje obdobnou spolupráci s dalšími společnostmi skupiny KBC v zemích střední Evropy při asistenci korejským společnostem – například v Maďarsku, Polsku nebo Slovinsku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).