Hlavní navigace

České aerolinie v létě začnou létat do dvou nových destinací směrem na východ od Prahy

Koncem března vstupuje v platnost letní letový řád Českých aerolinií. Společnost v něm v reakci na současný pokles poptávky po letecké přepravě přizpůsobí nabídku letů. K posílení dojde u linek s potenciálem vyšší poptávky, a to na úkor letů, kde zájem cestujících klesá.

Sdílet

České aerolinie v době letního letového řádu nabídnou dvě zcela nové destinace, v ruském Novosibirsku a uzbeckém Taškentu, a posílí frekvence letů v oblasti západní a jihovýchodní Evropy a na Blízkém východě. Novinkou v charterové nabídce Českých aerolinií budou od léta přímé lety do egyptského letoviska Marsa Alam. V době platnosti letního letového řádu, tedy od 29. března do 24. října 2009, budou České aerolinie nabízet pravidelné spojení celkem do 134 destinací ve 47 zemích světa.

Nové destinace 2009

České aerolinie zahájí provoz dvou nových leteckých spojení do střední Asie, kde je v současné době potenciál pro rozvoj, jak se již potvrdilo například na úspěšně zavedené lince do kazašské Almaty. Jedná se o linky do ruského Novosibirsku a uzbeckého Taškentu. Nová pravidelná linka do Novosibirsku, třetího největšího města Ruské federace, bude létat dvakrát týdně, vždy v úterý a v pátek, první let se má uskutečnit již na konci dubna. Do hlavního města Uzbekistánu, Taškentu, České aerolinie nabídnou lety také dvakrát týdně, ve středu a v neděli. Nová linka mezi Prahou a Taškentem má být zahájena na začátku června.

Rozšíření sítě v Evropě a na Blízkém východě

V západní Evropě se v době letního letového řádu zahustí síť linek Českých aerolinií především do německého Hamburku a Kolína nad Rýnem, dánské Kodaně a švédského Stockholmu. V balkánském regionu bude letový řád Českých aerolinií posílen o další spojení, a to do srbského Bělehradu, makedonského Skopje a tureckého Istanbulu. Dalšího rozšíření se dočkají linky na Blízkém východě, konkrétně nově denní spojení do libanonského Bejrútu, syrského Damašku, izraelského Tel Avivu, egyptské Káhiry a Kuvajtu. Dále letový řád Českých aerolinií zaznamená posílení pravidelných spojení s gruzínským Tbilisi, arménským Jerevanem a ruským Jekatěrinburgem. Na vnitrostátních linkách v létě zůstane zachován ryze letecký provoz, který byl posílen již od zimního letového řádu v loňském v roce.

Rozšíření codesharové spolupráce

České aerolinie i v letošním roce pokračují v rozšiřování nabídky spojení v rámci tzv. code-sharové spolupráci, tj. označení letů kódem partnerské letecké společnosti a naopak.

Tato forma spolupráce zvyšuje využití vlastních letů a rozšiřuje distribuční síť Českých aerolinií na další trhy. Praktickou výhodou pro cestující je možnost nákupu jediné letenky při letu s více dopravci. Jedná se o spolupráci se společností Delta Air Lines na její nové lince New York – Praha a také o zahájení spolupráce s izraelskou společností El Al na lince z Prahy do Tel Avivu. V rámci Evropy České aerolinie obnovily code-sharovou spolupráci s Alitalií do řady destinací, například do Bari, Florencie či Neapole. Směrem na východ od Prahy České aerolinie zahájí code-sharovou spolupráci se společností Uzbekistan Airways na lince do Taškentu a s ruskou společností Siberia Airlines na lince do Novosibirsku. Úspěšná dosavadní spolupráce mezi Českými aeroliniemi a Aeroflotem pokračuje na lince do kanadského Toronta a nových frekvencích z Prahy do Moskvy, se společností Aeroflot-Don pak na lince do Rostova na Donu.

Mezi další významné code-sharové spolupráce Českých aerolinií patří například linka Praha–Soul s Korean Air, Praha-Madrid se společností Iberia, Praha–Paříž–Mexico City ve spolupráci s Aero México, lety do tchajwanské Tchaj-peje přes Frankfurt ve spolupráci se společností China Airlines nebo linka Praha-Amsterdam ve spolupráci s největší čínskou leteckou společností China Southern.

Nové destinace v nepravidelné přepravě

Novinkou v nabídce Českých aerolinií budou od léta přímé lety do egyptského letoviska Marsa Alam. Charterové destinace do mexického Cancúnu a na kubánské Varadero společnost nyní létá nově také v letní sezóně. Nadále budou České aerolinie v Egyptě létat do Taby, Hurghady a Sharm El Sheikhu a do tradičních letních destinací, jako je turecká Antalya a ostrovy Lesbos, Rhodos a Kréta v Řecku.

Prostřednictvím charterových letů nabízejí České aerolinie cestovním kancelářím lety do řady exotických destinací bez mezipřistání. Mezi nejvýznamnější obchodní partnery v oblasti charterové dopravy Českých aerolinií v zahraničí patří cestovní kanceláře v Irsku, Španělsku, Itálii a Francii.

Služby Českých aerolinií

V době letního letového řádu mohou cestující vybírat z řady nově zavedených služeb, mezi které patří koupě cestovního pojištění při internetové rezervaci letenky nebo zaslání informace o otevření internetového odbavení na zakoupený let prostřednictvím SMS. Dále si cestující Českých aerolinií mohou nově při odbavení na letišti v Praze koupit doplňkové služby, jako je například upgrade do třídy business. Nad rámec standardně poskytovaného občerstvení, které je i nadále bezplatné, je v ekonomické třídě možné si koupit doplňkový sortiment, především nápoje, včetně alkoholických, a různé druhy pochutin, jako jsou různé sladkosti, čokolády, nebo naopak slané kešu, oříšky či chipsy. Cestující Českých aerolinií v třídě Business Premium mohou využívat dopravu vozem taxi zdarma na nebo z pražského letiště. Pro všechny cestující je určena možnost bezplatného balení zavazadel do bezpečnostní fólie na ruzyňském letišti, rychlejšího odbavení přes Internet nebo bezplatného parkování na brněnském letišti po dobu jednoho týdne.

V letošní letní sezóně budou České aerolinie přímo létat do 134 destinací ve 47 zemích. V rámci vlastní sítě České aerolinie plánují od 29. března 2009 do 24. října 2009 uskutečnit celkově 48 469 letů do 70 destinací v 42 zemích světa.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).